Japonya'da Bir Garip Hotel: Henn-Na

Japonya'da Bir Garip Hotel: Henn-Na

Japonya'da yapay zeka işe turizm sektöründen başlıyor. Henn-Na Hotel, müşterilerin resepsiyondan itibaren karşılayarak tüm ihtiyaçlarını karşılayacak robotları personel olarak kullanmaya hazırlanıyor.Henn-Na Japonca'da 'garip' anlamına geliyor. Otelin pazarlama için zor bir isim seçmesi bir yana resepsiyondan itibaren yapay zekalı robotlarla muhatap kalmak zorundasınız. Geleneksel Japon misafirperverliğini öğrenecek olan robotların bu işte ne kadar başarılı olacakları ise merak konusu. 

Henn-Na Hotel 17 Temmuz’da 72 odasıyla hizmete açılacak. Otelin hizmet felsefesi ise 'hizmette evrim yaratıyoruz' olarak belirlenmiş. Resepsiyonda bulunan ve giriş kabul eden robot resepsiyon memurları müşterilerle diyalog kurabilecek şekilde programlanmış. 

Kat hizmetleri, getir götür işler ve bavul taşımak için de 4 farklı robot Henn-Na Hotel'de hizmetli olarak çalışacak. Otelin en önemli özelliklerinden biri de yüksek teknoloji kullanan odaları. Odalarda her şey tümüyle elektronik. Isınma, soğutma, sıcak su gibi ihtiyaçların hepsi elektronik olarak müşteri girer girmez odanın kendisi tarafından ayarlanıyor. Yüksek teknoloji kullanıp istihdam sayısını minimuma indiren otel, doğal olarak bu lükse rağmen rakiplerinden daha ucuz. Açılış ayında gecelik fiyatı 60 dolar olarak belirlenmiş.  Lüks odalar ise 153 dolardan verilecek. 

Otel için çevrimiçi rezervasyonlar başlamış bulunuyor. 

Batman Temalı Otel Odası

Dünyanın İlk Instagram Oteli:1888 Hotel

Otel Odalarının Kapılarını Böyle Açmak İster miydiniz?

Yeni Hilton Uygulaması İle Artık Otel Odamızın Anahtarlarına İhtiyacımız Yok

YORUMLAR