Java 7 Update 11 ile Güvenlik Açıkları Kapatıldı

Java 7 Update 11 ile Güvenlik Açıkları Kapatıldı

Daha önceki Java sürümlerinde belirlenen zero-day güvenlik açığı nedeniyle son olarak Oracle tarafından yayınlanan Java 7 Update 10'da da aynı açığın mevcut olduğunun farkedilmesi üzerine, Oracle tarafından web tarayıcıları içinde çalışan uygulamalar için geçerli yeni Java 7 Update 11 güncellemesi hızlı bir şekilde kullanıcılara sunuldu.

Yeni güncellemeyle birlikte Java uygulamalarını ve web uygulamalarını başlatmak için kullanılan güvenlik düzeyi ortadan yükseğe çıkartıldı. Bu değişiklik sonucunda kullanıcıların bilgisi dahilinde olmadan başlatılmaya çalışılan bir uygulama ya da Java Web uygulamasının önüne geçilmiş olundu.

Dikkat edilmesi gereken konuysa bu güncelleştirmenin bağımsız Java uygulamalarında ve sunucu taraflı yüklemelerde etkin olarak çalışmaması.

Java 7 Update 10 ve öncesinde yayınlanan Java sürümleri güvenlik açıkları nedeniyle kimliği doğrulanmamış bir saldırganın bilgisayarınıza kolayca erişim sağlamasına izin vermektedir.

Bu nedenle eğer eski bir Java sürümü kullanıyorsanız Java 7 Update 11'i bilgisayarınıza indirip kurarak sürümünüzü güncellemeniz şiddetle tavsiye edilmektedir.

Asus 7 inçlik tableti MeMO Pad'i Duyurdu!

YORUMLAR