Java 7 Update 7 Firefox'ta Engellendi

Java 7 Update 7 Firefox'ta Engellendi

Mozilla bir süredir içerisinde güvenlik açıkları bulunan Java (Runtime Environment) versiyonlarını Firefox’ta engelleyerek çalışmasını durduruyordu. Bu son engellemelerin arasında Java 7 Update 7 de bugün içerisinde eklendi.

Hali hazırda daha önceki Java sürümleri zaten Firefox’ta engelli durumda, sadece içerisinde büyük güvenlik açığı bulunmayan Java 7 Update 9 şu anda engelli değil.

Mozille durumla ilgili olarak “Java 7 Update 7 sürümü kullanıcının bilgisayarını Java pluginindeki kritik bir güvenlik açığını kullanarak ele geçiren saldırganlara açık kapı bırakıyor” açıklamasını yaptı. “Bu riski durdurmak için engellenenler listemize Java 7 Update 7’yi ekledik. Update 6 ve öncesi hali hazırda aynı güvenlik sorunlarından dolayı ekli durumda” diyerek açıklamasını sürdüren Mozilla kullanıcıların güvenliklerine ne kadar önem verdiğini gösterek en son Java sürümüne güncelleme yapılması konusunda internet ve Firefox kullanıcılarını uyardı.

Java için Update 8 gerçekleştirilmediğinden dolayı direkt olarak Java 7 Update 9 ile devam edebilir ve güvenli bir şekilde web sitelerinde Java uygulamalarını kullanabilirsiniz.

YORUMLAR