Jay Z'nin Müzik Servisi TIDAL, Listeleri Salladı

Jay Z'nin Müzik Servisi TIDAL, Listeleri Salladı

ABD’li rapçi Jay Z’nin sahibi olduğu abonelik modelli müzik platformu Tidal, App Store’da en popüler uygulamalar arasında listenin zirvesine yerleşti. Peki çok kısa sürede bu nasıl mümkün oldu?

Rihanna’nın son albümü ANTI’yi ücretsiz olarak sunduğu müzik servisi Tidal, Amerika’da yükselişe devam ediyor. Kullanıcılara kayıpsız kalitede, reklamsız müzik keyfi yaşatan servis bir anda Amerika App Store’da en popülerler listesine girdi; hatta 1. sıraya yükseldi. Tidal’in bir anda liste başına çıkmasının sebebi ise ünlü rap sanatçısı Kanye West’in albümünü platform üzerinden sunma kararı alması. Tweet’inde tüm müzik severlere Tidal’e abone olmaları ve yeni albümünü sonraki hafta satmayacağı kararı aldığını açıklaması üzerine uygulama mağazasında patlama yaşandı.

Tidal, fiyat politikasından dolayı ülkemizde yurt dışındaki kadar fazla tutulan bir servis değil. Her ne kadar zaman zaman Rihanna, Kanye West gibi popüler isimler albümlerini ücretsiz dinleme ve indirmeye açsalar da Spotify, Apple Music gibi daha uygun fiyatlı alternatifleri var.

YORUMLAR