Jeff Bezos Serveti ile Rekor Üstüne Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Son zamanlarda haberlere sıkça konu olan Jeff Bezos serveti ile yeni bir rekora imza attı. İşte milyarderin güncel serveti!

Jeff Bezos Serveti ile Rekor Üstüne Rekor Kırmaya Devam Ediyor -1

Yeni tip koronavirüs nedeni ile değişen tüketici alışkanlıkları çevrim içi ticaretin hızlı bir şekilde yükselmesine yardımcı oldu. Bu yükselişten nasibini alan şirketlerden birisi de dünyanın dört bir yanındaki pek çok ülkede faaliyet gösteren Amazon oldu. Amazon'un hisse değerlerinde yaşanan artışın sonucu olarak Jeff Bezos serveti ile yeni bir rekora imza attı.

Jeff Bezos'un Güncel Serveti Ne Kadar Oldu?

Amazon'un hisse değerleri yaşanan yüzde 4,4 oranındaki artış ile birlikte 2,878 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu yükseliş beraberinde Jeff Bezos'un net servetinin artmasına yol açtı ve Bezos'un serveti bir önceki rekorunu kırarak 171,6 milyar dolar oldu.

Jeff Bezos Serveti ile Rekor Üstüne Rekor Kırmaya Devam Ediyor -2

Geçtiğimiz yıl eski eşi Mackenzie Bezos ile boşanan Jeff, boşanma anlaşmasının bir parçası olarak Amazon'da bulunan hisselerinin 1/4 oranındaki kısmını eşine vermişti. Bu, onun için bir engel olmadı ve ulaştığı net servet ile hem kendi rekorunu hem de küresel ölçekteki rekoru kırmayı başardı.

Mevcut durumda Bezos, Amazon hisselerinin yüzde 11'ine sahip ve bu servetinin en büyük kısmını oluşturuyor. Peki siz bu gelişme hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

 

YORUMLAR