Joaquin Phoenix’li Joker’e İlk Bakış!

Joaquin Phoenix’li Joker’e İlk Bakış!

2019 yılında vizyona girmesi beklenen Joker spin-off’unun yönetmeni Todd Phillips, pazar günü hoş bir sürprizle karşımıza çıktı. Başarılı yönetmenin Instagram hesabından paylaştığı fotoğraf ile Joaquin Phoenix’in hayat verdiği ikonik karaktere ilk bakışı atıyoruz. 

Warner Bros., Joker’in orijin hikayesini anlatacak filmin çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Geçmişte Jesar Romero, Jack Nicholson, Heath Ledger ve son olarak Suicide Squad’da Jared Leto tarafından canlandırılan ünlü karakter, bu kez 43 yaşındaki başarılı aktör Joaquin Phoenix ile vücut bulacak. 

Düşük bütçesine rağmen son dönemin en iddialı projelerinden biri olan film, 80'li yıllarda geçecek ve Joker'in trajik hayatına ışık tutacak. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Arthur.

Todd Phillips (@toddphillips1)'in paylaştığı bir gönderi ()

 

Filmin yönetmen koltuğunda oturan Todd Phillips, Pazar günü kişisel Instagram hesabından paylaştığı fotoğrafla Joker hayranlarını bir hayli heyecanlandırdı. Söz konusu fotoğraf, büyük ihtimalle Joker’in henüz o bildiğimiz suç dehasına dönüşmeden önceki halini yansıtıyor. Ayrıca Phillips’in paylaşımı, Joker’in filmdeki gerçek isminin Arthur Fleck olacağı yönündeki haberleri doğruluyor. 

Öte yandan filmin oyuncu kadrosu da yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Kadrosunda, Robert De Niro, Zazie Beetz ve Marc Maron gibi isimlerin yer aldığı filme son olarak Alec Baldwin katılmıştı. 

Martin Scorsese'nin yapımcılığını, Todd Philips’in ise yönetmenliğini üstlendiği bağımsız Joker filminin 4 Ekim 2019’da vizyona girmesi bekleniyor.