Joaquin Phoenix Yeni Bir Belgeselle Geliyor

Joaquin Phoenix'in yapımcı olarak yer aldığı ve Rus film yönetmeni Victor Kossakovsky’nin yarattığı Gunda’da bir domuzun gündelik hayatı ve ikisi inek, biri tavuk olmak üzere yaptıkları arkadaşlıklar gösterildi.

Joaquin Phoenix; Gladiator, You Were Never Really Here, Inherent Vice, Her gibi filmlerde oynamıştı. Joker filmi sayesinde En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar'ı aldı ve yeni bir belgeselin yapımcılığını üstlendi.

Onun yapımcı olarak yer aldığı ve Rus film yönetmeni Victor Kossakovsky’nin yarattığı Gunda’da bir domuzun gündelik hayatı ve ikisi inek, biri tavuk olmak üzere yaptıkları arkadaşlıklar senaryoda yer aldı. Bu belgeselin çok dikkat çekeceği tahmin ediliyor.

Joaquin Phoenix belgeseli merakla bekleniyor

Kossakovsky’nin deneyimli bir isim ve Gunda’dan önce yönetmenlik koltuğuna defalarca oturdu. 2018 yılında çıkan Aquarela yönetmenin en başarılı eserlerinden birisiydi. Aquarela belgeseli, dünyanın farklı yerlerindeki su kütlelerini mercek altına alıyordu.

Joaquin Phoenix, verdiği röportajda filmden çok fazla etkilendiğini, insanların hayvan zekâsını daha farklı bir şekilde anlayabileceğini söyledi. Phoenix, filmi Varoluş üzerine içsel bir meditasyon olarak niteledi.

Phoenix, Gunda belgesiyle ilgili, "Gunda, hayvan türleri içindeki normalde (ve belki de kasten) bizden gizlenmiş duyarlılığa büyüleyici bir bakış. Meraklı, genç bir domuzun gururu ve saygısı, eğlenmesi ve mutluluğu; zalim bir düzenbazlık karşısında yaşadığı panik, umutsuzluk ve mutlak yenilgi... Bunlar, tüm türlerin kendi yaşamlarındaki olaylara verdiği tepkilerin ve bu olaylarla başa çıkma yollarının benzerliğini gösteriyor.” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR