Joe Baltimore: Windows Phone Ölmedi!

Joe Baltimore: Windows Phone Ölmedi!

Yakın zaman önce Microsoft'a geri dönen Joe Baltimore, yaptığı bir röportajda Windows Phone çalışmalarının bittiği yönündeki iddiaları yanıtladı ve 'Windows Phone ölmedi' dedi. 

Uzun süre Microsoft'un İşletim Sistemi Grubu departmanının başkan yardımcılığını yapan ve Windows Phone sisteminin hazırlanmasından sorumlu olan Joe Baltimore, 2015'in sonbahar aylarında Microsoft'taki görevini bırakmıştı. Çok geçmeden eski görevine geri dönen Baltimore, birkaç gün önce yaptığı röportajda Windows Phone'a dair sorulan soruları cevaplamaktan da geri kalmadı. 

"Windows Phone'u desteklemeye devam ediyoruz." diyen Baltimore, bu aralar diğer platformlara yönelen, Android ve iOS'taki uygulama sayısını bir hayli arttıran Microsoft'un bu çalışmalarının, başka platformlarda kendi ürünlerini arayan kullanıcılara ulaşmaya yönelik olduğunu belirtti. 

Son bir yılda herhangi yeni bir telefon çıkarmayan Microsoft, bununla da kalmayarak daha önce piyasaya sürdüğü telefonların yarısından fazlasına desteğini kestiğini açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından Windows Phone platformunun öldüğü ve tekrar yeni telefonların çıkmayacağı da iddia edilmişti. 

Joe Baltimore ise diğer platformlara odaklanarak, mobil camiada daha etkin olmaya çalıştıklarını söylerken, "[artık] çok farklı bir dünyada yaşıyoruz." dedi ve Microsoft'un mobil dünyadaki aktifliğini diğer platformlara odaklanarak sağlamaya çalıştığının altını çizdi.

Baltimore açıklamalarında; yakın zaman sonra yeni bir telefonun çıkıp çıkmayacağına dair bilgi vermezken, ortaya atılan son iddialara dair ayrıntılı bilgileri ise hemen aşağıdaki haberlerimizden bulabilirsiniz. 

Microsoft, Surface Phone'u Çılgın Özelliklerle Donatabilir!

Surface Phone Windows Phone'a Hayat Verecek

Microsoft Surface Phone Serisini Dünyanın En Güvenli Akıllı Telefonları Olarak Tasarlıyor

YORUMLAR