John McAfee İnterneti Hacklenemez Yapacak

John McAfee İnterneti Hacklenemez Yapacak

John McAfee, internet dünyasının en renkli simalarından bir tanesi ve son yıllarda yaşadığı sıradışı hayat tarzı, çektiği videolar, kurduğu ve daha sonra sattığı McAfee Antivirüs şirketine dair yaptığı eğlenceli yorumlar ile dikkatleri üzerine çekiyordu. Son olarak Belize sınırında ekipler tarafından tutuklanan ve daha sonra serbest bırakılan McAfee, şimdi de internetteki hiç bir sitenin hacklenmemesi için yeni bir teknoloji geliştirdiği iddiasıyla ortaya çıktı.

Contra Costa Times'ın aktardığına göre John McAfee'nin açıklaması şu şekilde: "Yeni teknolojim yeni tip bir internet sağlayacak. Merkezileşmemiş, yüzen ve hareket eden bir internet. Bu interneti hacklemek ve aşmak imkansız olacak. İşleyiş bakımından dikkate değer derecede sağlam ve tüm güvenlik önlemlerimizi boşa çıkaracak."

Her ne kadar oldukça iddialı açıklamalarda bulunsa da pek çok yatırımcının McAfee'ye şüpheli yaklaştığı biliniyor. Pek çok kişi ise parasız kaldığından dolayı böyle bir yönteme başvurduğu konusunda hemfikir. Bu konu kendisine sorulduğunda alınan cevap ise şu şekilde: "Belki de on beş yıl öncekine göre daha az param var. Ancak belki de beş yıl sonrasına göre de daha az param var."

McAfee yeni internetini geliştirmeye devam ederken, geçmişte kurduğu ve daha sonra başka bir şirkete sattığı McAfee antivirüs uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Aion Türkçe oluyor

YORUMLAR