John McAfee, Kripto Paralarla İlgili Tweetlerini Paraya Döküyor

John McAfee, Kripto Paralarla İlgili Tweetlerini Paraya Döküyor

Dünyaca ünlü antivirüs yazılımı McAfee'nin kurucusu John McAfee, kripto paralarla ve ilk para arzlarıyla (ICO) ilgili attığı tweetlerinin her birine 105 bin dolar talep ediyor.

1987 yılında kurduğu McAfee ile ilk ticari antivirüs yazılımını yaratan ve Karayipler'de yaşadığı sırada komşunu öldürdükten sonra ABD'ye kaçan John McAfee, son yıllarda kripto paralarla ilgili görüşleriyle dikkat çekiyor.

Kendini "kripto vizyoner" olarak tanımlayan McAfee, kişisel Twitter hesabından Bitcoin ve ICO'larla ilgili tahminlerini paylaşıyor. Hatta öyle ki, zaman zaman işin dozunu kaçıran MacAfee, birçok kişi tarafından piyasanın dengesini bozmakla suçlanıyor.

Twitter'ın kripto paralarla ilgili reklamları yasaklama kararına en çok karşı çıkan isimlerden biri olan McAfee, kriptokrasiye yönelik tüm sosyal medya paylaşımlarını paraya dönüştürmek için McAfee Crypto Team adında bir oluşum kurdu.

 

 

McAfee Crypto Team, ICO alanında faaliyet gösteren şirketler için tanıtım ve pazarlama faaliyetleri yürütecek. Oluşumla ilgili detaylara buradaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Twitter'da 811 bin takipçiye sahip olan John MacAfee, kripto pararla ve ICO'larla ilgili attığı tweet başına tam 105 bin dolar istiyor. Zaten McAfee Crypto Team'in internet sayfasına girdiğinizde, "Kripto para endüstrisinde, bir McAfee tweet'inin gücüne hiçbir şey karşı koyamaz" şeklinde bir yazı ile karşılaşıyorsunuz. 

McAfee'nin Twitter hesabıyla ilgili verilerin paylaşıldığı sitede, John McAfee'nin attığı tek bir tweetin bir milyondan fazla ICO yatırımı sağladığı ve birden fazla kripto para biriminin yüzde 100'ün üzerinde değer kazandığı söyleniyor.

Sitede ayrıca MacAfee'nin takipçilerinin 737 bininin en azından ayda bir kez kripto para aldığı ya da sattığı; günlük olarak 154 kişinin ise alım-satım yaptığı bilgisi de veriliyor.

YORUMLAR