Joker Filminde Bruce Wayne’i Canlandıracak İsim Belli Oldu

Joker Filminde Bruce Wayne’i Canlandıracak İsim Belli Oldu

Joker’in kendi hayatını anlatacak filmde Bruce Wayne’in, nam-ı diğer Batman’in çocukluğunu genç aktör Dante Pereira-Olson canlandıracak.

DC Sinematik Evreni’nin bir parçası olmayacağı açıklanan Joker filmi, son dönemin en fazla merak edilen projelerinden bir tanesi.

Daha önce birçok aktörün canlandırdığı Joker’e bu kez Joaquin Phoenix hayat verecek. 55 milyon dolar gibi oldukça mütevazi bir bütçe ile çekilecek olan film, 1980’li yıllarda geçecek ve Arthur Fleck’in “Joker” olmadan önceki hayatına odaklanacak.

Joker filminin yönetmenliğini Todd Phillips yaparken, senaryosunu ise Scott Silver kaleme alıyor. Yapımcı koltuğunda ise Hollywood’un efsane yönetmeni Martin Scorsese oturuyor.

Dante Pereira-Olson

Dante Pereira-Olson

Geçtiğimiz günlerde filmin setinden sızan fotoğraflarda, Thomas Wayne’in Brett Cullen tarafından canlandırılacağını öğrenmiştik. Bugün ise çocuk Bruce Wayne’i kimin oynayacağı belli oldu.

Happy  dizisinden tanıdığımız Dante Pereira-Olson’ı, “Gotham’ın Prensi” rolünde göreceğiz. Filmde Bruce Wayne’in Batman’e dönüşümüne ne derece tanıklık edeceğimiz henüz belli değil, ancak şu ana kadarki sızıntılara bakarsak hikaye Bruce’un ailesini kaybetmeden hemen önceki dönemde geçecek; ancak hikaye ve karakter kurgusunun Joker ve Bruce arasında daha sonra oynayabilecekleri bir bağlantı oluşturabileceğini de söylemeden geçmeyelim.

Öte yandan filmde Wayne ailesinin emektar uşağı Alfred Pennyworth rolünde Douglas Hodge’u izleyeceğiz. Kadroda ayrıca Zazie Beetz ve Robert De Niro gibi isimler de yer alıyor. 

Joaquin Phoenix’li Joker filmi, 4 Ekim 2019’da vizyona girecek.