Joker Origin Filmi için Leonardo DiCaprio Sesleri!

Joker Origin Filmi için Leonardo DiCaprio Sesleri!

Warner Bros, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada Joker’in kendi hikayesiyle beyaz perdeye geri döneceğini müjdelemişti. Zira şu ana kadar birbirinden başarılı isimlerin hayat verdiği Joker’i ana karakter olarak izleme fırsatımız olmamıştı. Peki, Joker’i Leonardo DiCaprio oynayabilir desek, ne derdiniz?

DC Comics çizgi romanlarının film ve televizyon haklarını elinde bulunduran Warner Bros, yeni Joker filmi için çalışmalara başladı. Yönetmenliğini Todd Phillips’in, yapımcılığını ise ünlü yönetmen Martin Scorsese'nin üstleneceği Joker filmi için adaylardan bir tanesinin de ünlü aktör Leonardo DiCaprio olduğu ortaya çıktı.

42 yaşındaki Hollywood yıldızı Leonardo DiCaprio geçmişte birçok ünlü yönetmenle çalışmıştı. James Cameron (Titanik), Christopher Nolan (Inception) ve Alejandro G. Inarritu (The Revenant, Oscar'ı kazandı) en dikkat çeken isimlerden.

Listede Martin Scorsese eksik diyorsanız, gayet doğru. Sona saklamamın nedeni, Scorsese’nin neden DiCaprio’yu istediğiyle aynı aslında. İkili, yirmi yılda tam beş başarılı filme imza attı: The Aviator, Gangs of New York, The Departed, Shutter Island ve The Wolf of Wall Street.

DiCaprio ile daha önce defalarca çalışan ve ünlü oyuncunun yükselişinde büyük katkısı olan Scorsese, Oscar ödüllü oyuncu Leonardo DiCaprio'nun Joker'i canlandırmasını istiyor. Esasen, Warner Bros'un en başta Scorsese'nin peşine düşmesinin sebebi ünlü yönetmenin DiCaprio'yu Joker rolü için ikna edebileceğine inanması olmuş. Bakalım bu öngörü gerçek olacak mı? Tabii Tom Hiddleston, Tom Hardy, Michael Fassbender, James Franco ve Jake Gyllenhaal da yeni Joker filmi için ismi geçenler arasında.

Todd Phillips’in yönetmen koltuğuna oturduğu Joker filminde senaryoyu 8 Mile filminin yazarı Scott Silver kaleme alacak. Yapımcı koltuğuna oturan Scorsese, Phillips ile beraber çalışacak.

Söz konusu filmin herhangi bir filmle bağlantılandırılmadan Joker’ın ana hikayesini anlatacağı belirtiliyor. Bireysel Joker filmi; 1980'li yıllarda geçecek ve Joker'ın hepimizin bildiği suç dehası haline nasıl geldiğini anlatacak.

Beyaz perdede Joker performanslarıyla iz bırakan Jack Nicholson ve Heath Ledger’dan sonra yakın zamanda Jared Leto’yu Joker rolünde görmüştük.

Joker, Kendi Hikayesiyle Beyaz Perdeye Geri Dönüyor

Samsung ve Warner Bros, Suicide Squad'ı Sanal Gerçeklikle Buluşturuyor

Warner Bros, Shadow of Mordor için YouTuberlara Rüşvet Dağıtmış!

YORUMLAR