Jordan Peele’nin Yeni Filmi Us’tan Ürpertici Fragman

Jordan Peele’nin Yeni Filmi Us’tan Ürpertici Fragman

2019’un en merak edilen yapımlarından bir tanesi olan Us, yayınlanan ilk fragmanı ile görücüye çıktı. Filmin yönetmen koltuğunda, gerilim sinemasının yükselen ismi Jordan Peele oturuyor.

Get Out filmiyle "En İyi Özgün Senaryo Oscar"ını kucaklayan Jordan Peele, Oscar tarihinde bu ödülü kazanan ilk siyahi Amerikalı olmuştu. 

Genç yaşına rağmen önemli başarılara imza atan ünlü yönetmen, gerilim ve korku seviyesini hat safhaya taşıyacak bir yapımla daha karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 

Us, tıpkı Get Out filmi gibi kalıpların dışında bir korku temasına sahip. Kendine hast bir anlatısı olan film, bir ailenin arkadaşlarıyla vakit geçirmek için gittikleri yerde yaşadığı gerilimi merkezine oturtuyor, ancak filmde felsefik olarak aslında kendileriyle mücadele eden bir aileyi izleyeceğiz.

Filmin başrolünde, Marvel’ın rekortmen yapımı Black Panther’dan hatırlayacağımız iki isim bulunuyor: Lupita Nyong’o ve Winston Duke. Bu iki isme çocuk oyuncular, Shahadi Wright Joseph ve Evan Alex eşlik ediyor. 

Oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler arasında, önümüzdeki günlerde ülkemizde vizyona girecek olan DC spin-off’u Aquaman'de izleyeceğimiz Yahya Abdul-Mateen II, ödül canavarı The Handmaid’s Tale dizisinin Altın Küre ödüllü oyuncusu Elisabeth Moss ve Titans izleyicilerinin tanıyacağı bir yüz olan Anna Diop bulunuyor. Ayrıca filmde usta aktör Jack Nicholson’ın torunu Duke Nicholson’ını da izleme şansına sahip olacağız. 

Jordan Peele’nin hem yazıp hem de yönettiği Us, ülkemizde 15 Mart 2019 tarihinde vizyona girecek.