JP Morgan CEO’sundan Bitcoin’i Vuracak Açıklama

JP Morgan CEO’sundan Bitcoin’i Vuracak Açıklama

Çin’den gelen üst üste yasak haberleriyle dalgalanmalar yaşayan Bitcoin, bu sefer de JP Morgan Chase CEO’su Jaime Dimon’ın hedefinde. Bitcoin’in dolandırıcılıktan ibaret olduğunu söyleyen Dimon, kripto para işlemlerinde bulunan herhangi bir çalışanını kovacağını ifade etti.

ABD merkezli uluslararası bankacılık alanında faaliyet gösteren JP Morgan Chase’in CEO’su Jaime Dimon, dijital para birimi Bitcoin’in dolandırıcılıktan başka bir şey olmadığını söyledi. New York’taki bir yatırımcı konferansında konuşan Dimon, dijital paraların geleceğinin olmadığı söylerken, tarihin ilk ekonomik balonu olarak bilinen 'lale çılgınlığını' hatırlattı.

Dimon konuşmasında, "Eğer bir JPMorgan traderı Bitcoin işleminde bulunmaya başlarsa, bir saniye bile düşünmeden onu işten çıkarırım. Bitcoin bizim kurallarımıza aykırı" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Dimon, 'lale çılgınlığına' gönderme yaparak Bitcoin'in 'lale soğanlarından' da kötü olduğunu ve sonunun iyi olmayacağını ifade etti.

Tarihteki ilk ekonomik balon olarak bilinen 'Lale çılgınlığı', Hollanda'da 1630'lu yıllarda lale soğanlarının fiyatlarının aniden aşırı derecede yükselip çöküşe geçtiği dönem için kullanılıyor.

Bitcoin, blockchain teknolojisinin daha fazla kabul görmesi ve daha hızlı gerçekleşecek işlemlerin kripto paranın kullanım alanını genişleteceğine yönelik iyimserliğin desteğiyle geçtiğimiz aylarda hızla yükselmişti. Fiyatlar, bu yıl dört katından fazla tırmandı ve bir balon oluşup oluşmadığı konusunda tartışmalara yol açtı.

Çin’in Bitcoin borsasını yasaklamasının ardından düşüşe geçen Bitcoin, Dimon'un yorumlarıyla birlikte değer kaybetmeye devam etti.

Bitcoin şuanda yüzde 4.03 düşüşle 3981.15 dolardan işlem görüyor. 

Türkiye'de Bitcoin Nereden ve Nasıl Alınır? Güvenli mi?

Çin’in Yasak Kararı, Bitcoin’e Büyük Bir Darbe İndirebilir

Bitcoin Biriktirenlere Ev Sahibi Olma Fırsatı!

YORUMLAR