Just Cause 3, Yeni Nesil Konsollar ve PC İçin Duyuruldu

Just Cause 3, Yeni Nesil Konsollar ve PC İçin Duyuruldu

Tüm zamanların en çok sevilen açık dünya aksiyon oyunlarından Just Cause'un 3. oyunu resmi olarak Avalanche Studios tarafından duyuruldu. Yeni oyun farklı yer ve zamanda, Akdeniz takımadalarında geçecek. Just Cause 3 PlayStation 4, Xbox One ve PC platformu için 2015'te gelecek.

Just Cause ilk olarak 2006 senesinde çıkış yapmış, oyunculara verdiği özgür alanda çeşitli görevlerle daha çok aksiyona yoğunlaşmış bir açık dünya oyunuydu. Sonradan oyunun çok beğenilmesiyle beraber 2010 senesinde Just Cause 2 çıkarak seriyi çok daha ileriye taşıdı. Yine kurgulanmış bir Panai adasında geçen oyun Türkiye'de de büyük ilgi görerek birçok oyuncunun gözde oyunu haline geldi. En azından açık dünya kategorisinde GTA'dan sonra en çok tutan oyunlardan biri olarak Just Cause 2, 2013'ün eylül ayında toplam 6 milyon kopya satışa ulaştığı biliniyor.

Şimdi ise beklenmedik bir gelişmeyle yapımcı Avalanche Studios Just Cause 3'ü duyurdu. Yeni oyun yine serinin dağıtıcısı Square Enix ile birlikte çalışacak ve Just Cause 2'nin devam oyunu niteliğinde olacak. Oyunun hikayesi şimdilik tam olarak bilinmese de oyunun Akdeniz takımadalarında geçeceği doğrulandı. Rico Rodriguez'i canlandırarak bölgeye hakim diktatör Di Ravello'ya karşı koyacağız.

Just Cause 3'te yeni nesilin desteğiyle beraber artık çok daha detaylı bir haritaya sahibiz ve yapabileceklerimiz de buna oranla artış gösteriyor. Bölge boyunca keşfedeceğimiz mağaralar ile beraber etraftaki yapılar ve doğa da daha gerçekçi olacak. Just Cause 2'den hatırlayacağınız kanca ve paraşütünüz yeni oyunda da favoriniz olacak gibi görünüyor. Onlarla beraber oyuna yeni eklenecek uçuş giysisiyle havada süzülebileceksiz. Çünkü yeni mekanikler oyuna daha çok havada hakim olmanızı gerektirecek şekilde birçok yeni araç ekliyor. Bu sayede muazzam grafiklerin de eşliğiyle açık dünya oyununun verdiği özgürlüğü iliklerinize kadar hissedebileceksiniz.

Şu anda Just Cause 3 hakkında çok az şey biliniyor. Oyunun sadece PlayStation 4, Xbox One ve PC'ye çıkacağı kesinleşmişken, oyunun 2015'te ne zaman çıkacağı hala belirsiz. Eğer Just Cause 2'yi kaçırdıysanız, oyunu hemen aşağıdaki bağlantıdan bilgisayarınıza indirip üzerine Türkçe dil paketini de yükleyebilirsiniz.

Google Nexus 6 İncelemesi

Windows Phone Cihazınız Kaybolursa Yapmanız Gerekenler

YORUMLAR