Kablosuz Şarj Desteğine Sahip AirPods 2019’da Geliyor

Kablosuz Şarj Desteğine Sahip AirPods 2019’da Geliyor

Apple ürünleri konusunda yaptığı isabetli tahminlerle bilinen ünlü analist Ming-Chi Kuo, kablosuz şarj desteğine sahip AirPods’un 2019’un ilk çeyreğinde piyasaya çıkacağını iddia etti.

Cupertinolu teknoloji devinin 2016 yılında iPhone 7 serisi ile birlikte tanıttığı AirPods, kablosuz kulaklık piyasasında tam anlamıyla devrim yapmıştı.

Kısa zamanda Apple’ın en önemli gelir kalemlerinden bir tanesi haline gelen AirPods, yenilenmiş versiyonu ile kullanıcılara çok daha kaliteli bir müzik deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor.

Eski KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, yeni AirPods kulaklıkların kablosuz şarj desteğine sahip olacağını iddia etti. Kuo ayrıca, Apple’ın beklediğimizden daha fazla değişiklik üzerinde çalıştığını da öne sürdü. Bluetooth 5.0, yeni bir W serisi çip ve yüksek ısıya dayanıklı bir tasarım, bahsi geçen özellikler arasında yer alıyor.

Kuo, yeni tasarımın maliyetleri artıracağını söylese de, fiyatların yükselip yükselmeyeceği konusunda herhangi bir tahminde bulunmadı. Ayrıca yeni AirPods ile birlikte lanse edilmesi planlanan AirPower kablosuz şarj standından da bahsetmedi.  

2017 yılında iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X ile birlikte duyurulan AirPower, teknik sorunlar nedeniyle henüz piyasaya sürülemedi. Kuo, daha önce yaptığı açıklamada, kablosuz şarj standının bu yılın sonuna kadar piyasaya çıkabileceğini söylemişti.