Kaç Kişi Kullandığı Mobil İşletim Sistemini Değiştirtip Android'e Geçiyor?

Kaç Kişi Kullandığı Mobil İşletim Sistemini Değiştirtip Android'e Geçiyor?

Geçen yıl Android telefon satışları yüzde 64 oranında artış göstermiş iOS cihazlar ise yerinde saymıştı. Çinli üretici Huawei 2016’nın ikinci çeyreğinde bu pazarda yüzde 8.5 kadar bir pay kapmayı başardı. Yeni açıklanan Android pazarı istatitikleri etkileyici rakamları açığa çıkarıyor. 

Huawei yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre yeni piyasaya sürülen Huawei P9 ve P9 Plus telefonlar markanın can simidi oldular. 3GB/ 4GB RAM ve 32GB/64GB dahili depolama seçenekleriyle gelen telefonlar Leica onaylı kameralarıyla da dikkat çekiyorlardı.

Android pazarındaki Mart – Haziran arası çeyreğe ait Pazar payı sonuçları Kantar istatistik şirketi tarafından açıklandı. Android pazarında en büyük gelişmenin Çin’de bu çeyrekte 5.4 olarak değiştiği dikkat çekiyor. ABD’de büyüme oranı 5.2 olarak saptanmış. İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya ve İtalya gibi Euro bölgelerinde ise Pazar büyüme oranı bir önceki çeyreğe oranla yüzde 5.8 olarak ölçümlenmiş.

Kaç kişi iOS'dan Android'e geçiyor

2015 Ekim ayından bu yana iOS ürünler pazarında büyük bir durgunluk hakimdi. Bu sessizlik 2016 Mart Haziran döneminde yüzde 0.5 oranında bir artış gösterdi. Yani son 3 çeyrektir iOS pazarındaki durgunluk devam ediyor denebilir. Diğer bir istatistiğe göre Android kullanan her 100 kişiden yüzde 10’u Windows 10 Mobile işletim sistemini terk ederek Android’e geçmiş. Aynı istatistik iOS’tan Android’e geçiş yüzde 14 olarak saptanmış. 

Hangi telefon pazarda lider 

Android pazarında lider olan cihazlar ise ükle piyasalarına göre değişse de genel olarak bakıldığında Samsung, HTC, LG, ASUS, Xiaomi, ZTE ve Sony olarak sıralanıyorlar. 

Şaşıracaksınız Ama Akıllı Telefon Pazarı Durma Noktasına Geldi

Microsoft Windows Mobile’dan Vazgeçip Android Telefon Üretmeye Başlarsa Dengeler Nasıl Değişir?

Mobil Platform Savaşlarının Galibi 2019'a Kadar Belli

YORUMLAR