Kaçırdığınız Bir Şey Olmasın, İşteTeknoloji Dünyasından 10 Önemli Haber ve Özetleri

Kaçırdığınız Bir Şey Olmasın, İşteTeknoloji Dünyasından 10 Önemli Haber ve Özetleri

Teknoloji son derece hızlı gelişiyor, bu yüzden haber bombardımanına tutuluyormuş gibi hissedebilirsiniz. Biz de gündemi takip etmeniz için geçen haftanın en önemli 10 haberini derledik. 

Geçtiğimiz hafta teknoloji dünyasını meşgul eden birçok önemli gelişme oldu. Bu gelişmeleri kaçırdıysanız ya da yüzlerce haber arasından tekrar bulup “tazelemek” güç görünüyorsa işte, geçen haftanın teknolojik gündemine düşen 10 önemli haber ve başlıkları.

WhatsApp'a Çok Alıştığımız İki Özellik Daha Geliyor: Messenger ve WhatsApp'ı n sahibi Facebook, iki popüler uygulamayı artık yavaş yavaş birleştirmeye başlıyor. Yeni kullanıma sokulan iki özellik WhatsApp’ı biraz daha Facebook’a yakınlaştırdı.

Yeni Gelen Vergi Oranlarıyla Zamlanan Telefon Fiyatlarını Açıklıyoruz: Vergi oranları artınca doların hızına da yetişemeyen Türkiye mobil telefon piyasası alt üst oldu. Zamlı tarihe çok yakında hayata geçecek. :

Google Resmi Sitesinde Esrarengiz Bir Telefon Görüntülendi: Google kurumsal sayfasına “yakışıklı” dursun diye koyduğu bir akılı telefon resmiyle gündeme oturdu. Neydi bu telefon?

Samsung Galaxy Note 5'in Yeni Görüntüleri Sizi Şaşırtacak: Çünkü bizi şaşırtmıştı, yeni, görüntüler ise hala onaylanmış değil.

Türkiye'nin Mobil Veri Trafiği Çıldırmış Durumda: Son raporlara göre yemiyor, içmiyor sadece internete giriyoruz hem de elimize geçirdiğimiz her cihazdan.

Facebook'a Göre Sosyal Ağlarda Telepatiyle İletişim Mümkün Olacak: Facebook yakında “kullanıcılarınızı şuraya ışılayıvereceğiz” derse hiç şaşırmayacağız. Olacak şey mi bu?

Sosyal Medya Kullanıcıları “Kendi Wikipedia Sayfanı Oluştur” Tuzağına Düşüyor: Düşen düştü de Allahtan bizim haberin içinde bu tuzağın çaresini de buldular.

Dünyanın En Zeki ve Yaratıcı 50 Şirketi Arasına 3 Dev Şirket Giremedi: Benim bildiğim Tim Cook bu habere çok bozulmuştur. Ama ilk 50’de saygı duyulacak bir liste olmuş.

Windows 10'un Dağıtım Planı Açıklandı, İşte Detaylar: Plan açıklandı açıklanmasına ama Microsoft’un karasız tutumu da insanları tek gözü açık uyutmaya devam ediyor.

Facebook Kullanıcıları İnternete Lazer ile Bağlanacak: Ebeveynlere “Lazerle oynama çocuğum akşam yatağına çiş yaparsın” dedirtecek bir gelişme de yaşadık geçen hafta.

Haftanın en çok izlenen 3 pırlanta videosu

Facebookta Beni Kim Sildi?: Bana mı soruyorsun Barkın?

Minecraft: Story Mode Tanıtım Videosu: Muhteşem olmuş, harika olmuş. İnsanı “sözlüğüm nerede” dedirtecek kadar heyecanlandırıyor.

Windows 10'un Lazerli Duvar Kağıdını After Effects'te Yaptı: Nedir kardeşim bu Facebook ile Microsoft'un bu haftaki “lazer” saplatışı.

YORUMLAR