Kadının Her Hali Güzeldir Deyip Çıplak Poz Verdiler

Kadının Her Halinin Güzel Olduğunu  Göstermek İçin Çıplak Poz Verdiler

Bir grup kadın, vücut pozitifliğini teşvik etmeyi amaçlayan bir Instagram projesi için çırılçıplak poz verdi. Renkli ve simli boyalarla vücutlarını boyayan kadınlar, çıplak fotoğraflarını posivelyglittered adındaki Instagram hesabından paylaşıyorlar.

Facebook üzerinden tanışan 19-36 yaş aralığındaki bu 15 kadın, evrensel güzellik algısına karşı çıkarak, kadının her haliyle güzel olduğunu göstermek için çok önemli bir projeyi hayata geçirmeye karar vermiş.

Positivelyglittered projesinin kurucusu Roseanna Mae, "herkes gibi bir grup kadın"ın  vücutlarını oldukları gibi göstermek için bir araya geldiğini; çeşitliliği ve "her bedenin güzel" olduğunu göstermeyi amaçladıklarını söylüyor.

"Bazı kadınların vücutlarıyla ilgili sorunları var. Gerçekleştirdiğimiz proje, kadınların kendilerini kabul etme yolculuğunda harika bir adım olacaktır" diyen Mae, renkli ve simli olmanın kendilerini çok daha iyi hissettirdiğini belirtiyor.

Kadının her haliyle güzel olduğunu vurgulamak için çıplak fotoğraf çekildiklerini söyleyen Mae, "Kendimizdeki güzelliği görmek için bazen yardıma ihtiyacımız oluyor. Hepimizde olan bu güzelliği açığa çıkarmak ve farkına varmak için birbirmize yardımcı olmaya karar verdik" diyor.

Çekimlerdeki kadınlar, yüzlerini gösterme noktasında tamamen özgür bırakıldılar. Çalışmanın amacı, kadınlara "boyunuz, kilonuz, vücut şekliniz, renginiz yada kilonuz ne olursa olsun, her halinizle güzelsiniz" algısını yerleştirmek. Ayrıca, parlaklığın her kadının vücudunun doğal güzelliğini artırdığı da projenin kilit noktalarından bir tanesiydi.

Bununla birlikte, Instagram'da çıplak fotoğraf yayınlamak büyük bir risk taşıyor. Zira Instagram'ın topluluk kurallarına göre, sosyal paylaşım ağında çıplaklığa izin verilmiyor. Fakat #positivelyglittered projesine katılanlar, bu riskin alınmaya değer olduğu düşünüyor. Yine de fotoğraflarının silineceği korkusunu da yaşadıklarını söylüyorlar.

Evrensel güzellik algısına karşı çıkan ve kadının her haliyle güzel olduğunu gösteren bu 15 kadının, birbirinden cesur pozlarını görmek için positivelyglittered Instagram hesabını ziyare edebilirsiniz.

YORUMLAR