Kafasına Elektronik Sigara Parçaları Saplanan Adam Öldü

Elektronik Sigara Patlama

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan 38 yaşındaki Tallmadge D’Elia isimli talihsiz adamın ölümü, okuyanları hayrete düşürdü. Tallmadge’nin ölüm sebebi, patlayan elektronik sigaradan saçılan ve kafatasına saplanan parçalar olarak gösterildi.

Elektronik Sigara Patlama Florida

Florida eyaletinin St. Petersburg kentinde yaşayan D’Elia’nın evinde yangın çıkmış ve talihsiz adam itfaiye ekipleri tarafından evinin yatak odasında bulunmuştu. Yangının söndürülmesinden sonra ulaşılan cesedi otopsi için hastaneye götüren ekipler, D’Elia’nın ölüm sebebinin araştırılması gerektiğini söylemişlerdi.

Yapılan otopsi sonrasında kafatasında bazı maddelere rastlanan Tallmadge D’Elia’nın, kafatasına saplanan maddelerin elektronik sigaraya ait oldukları tespit edildi. İtfaiyeciler de raporlarında yatak odasında büyük bir yangın olduğunu ancak minimum düzeyde dumanla karşılaştıklarını söylemişlerdi. İki bulgudan hareket eden uzmanlar, yangının elektronik sigara sebebiyle çıktığını, D’Elia’nın ise yangın başlamadan hayatını kaybettiğini tespit ettiler.

2009 – 2016 yılları arasında Amerika’da elektronik sigara sebebiyle 195 farklı patlama ve yangın olduğu rapor edilmişti. Bu olaylarda 38’i ağır, 133 kişi yaralanmış, 2015 yılında Colorado eyaletinde yaşanan patlamayla birlikte 29 yaşındaki bir erkeğin boynu kırılmış ve dişleri dökülmüştü. Tallmadge D’Elia’nın başına gelenlerin ise Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan ilk ölümlü elektronik sigara patlaması olduğu söylendi.