Kafasına Şiş Saplanan 10 Yaşındaki Çocuk Mucize Şekilde Kurtuldu

Kafasına Şiş Giren Çocuk

Yakın zaman önce Missouri’nin Harisonville kentinde yaşanan hazin olay, gören herkesi şaşkınlığa uğrattı. 10 yaşındaki küçük çocuğun kafasına demir çubuk saplandı. Burun bölgesinden giren çubuk ensesinden çıkarken, küçük çocuk olayı mucizevi şekilde hafif hasarla atlattı.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Harrisonville’deki evinin bahçesinde oyun oynayan Xavier Cunningham, ağaç evinde vakit geçirirken arıların saldırısına uğradı. Üzerine gelen arılardan kaçmaya çalışırken dengesini kaybeden çocuk, ağaçtan aşağı düştü. Fakat düştüğü noktada arı saldırısından çok önce arkadaşlarıyla oynarken yere diktikleri et şişi vardı. Şiş talihsiz çocuğun burnunun yakınlarından kafatasına girerken, ensesinden dışarı çıktı.

“Bir çığlık duyunca hemen merdivenlerden aşağıya koştum” diyen Xavier’in annesi Gabrielle Miller, “Yanıma geldiğinde çubuk kafasındaydı ve ne yapacağımı şaşırdım” açıklamasını yaptı. Çocuğunu o halde gören anne sükûnetini koruyarak, hastaneye kadar gitmeyi başardı. Hastaneye geldiklerinde çocuğunun “Anne, ben ölüyorum” dediğini de söyleyen Gabrielle Miller, buna rağmen hastanedeki doktorların olaya oldukça profesyonel yaklaştıklarını belirtti.

Doktorlar ve sağlık ekibi, şişin, çocuğun gözüne, beynine, spinal korduna (periferik sinir sistemi ile beyin arasındaki bağlantıyı sağlayan iletim hattı) ve önemli damarlara zarar vermeden yüzünden girip ensesinden çıkması bir mucize olarak değerlendirdiler. Yapılan ilk tetkiklerin ardından olaya müdahale eden ekip, başarılı bir operasyonla şişi çocuğa zarar vermeden çıkarmayı başardılar.

Kafasına Şiş Giren Çocuk

Bütün yaşananların en ilginç yanıysa çocuğun kafasındaki çubuğun üç boyutlu şekilde kayda alınmasıydı. Çeşitli teknolojilerle kafatasındaki çubuğu kaydeden doktorlar, yaptıkları operasyondan sonra yaptıkları açıklamadaysa çocuğun yaşamasını “milyonda bir ihtimal” olarak değerlendirdi.