Kahve ile Müzik Keyfi Bir Arada

Kahve ile Müzik Keyfi Bir Arada

Hem Dünya genelinde hem de ülkemizde kendi alanlarında oldukça popüler başarılı olan 2 farklı firma Spotify ve Starbucks, büyük bir anlaşmaya imza attılar. Yapılan bu anlaşmayla birlikte artık Starbucks şubelerinde çalınan şarkılar Spotify üzerinden çalınacak ve isteyen herkes çalma listelerine ulaşabilecek.

Uzun süreli yapılan anlaşma ile birlikte Starbucks sadakat kartı sahibi tüm möüşterileri, şubelerde Spotify üzerinden çalışnan şarkılara erişerek evlerinde ya da istedikleri yerde dinleme şansı bulacak. Daha önce denediniz mi bilmiyorum ama Starbucks mağaalarında oldukça güzel müzikler çalınıyor. Kahvenize hoş bir şekilde eşlik eden tüm parçalara erişim imkanı Starbucks müşterileri açısından oldukça güzel diyebilirim. Gerçi şubelerdeyken çalan güzel şarkıları Shazam sayesinde tespit ederek kendi çalma listelerimize ekleme olanağımız olmasına rağmen, tüm listelere kolayca erişimin olması çok daha kolay ve pratik.

Anlaşma gereği ilk olarak Amerika'da bulunan 7000 Starbucks mağazasında devreye girecek olan Spotify müzik servisi, daha sonrasında Dünya genelindeki Starbucks mağazalarına da hızlı şekilde yayılacaktır diye düşünüyorum.

My Starbucks olarak bildiğimiz Starbucks müşteri sadakat programının 10 milyon civarında üyesi bulunuyor. Spotify ise 60 milyon üye ile toplamda 25 milyar saatten fazla müzik dinlenen bir dijital müzik servisi. Bu 2 markanın bir araya gelerek Starbucks'da çalınan tüm müzikleri Spotify üzerinden yayınlaması ise her iki markanın kullanıcılarının şarkılara erişim sağlayarak daha da fazla sağlanmasını sağlayacak anlamına geliyor.

Şu an için anlaşma sadece Amerika'da geçerli olacak. Daha sonrasında İngiltere ve Kanada'da bulunan Starbucks mağazaları da anlaşmaya dahil edilerek sistem entegre edilecek. Fakat ülkemizde Starbucks şubeleri tam olarak ne zaman bu sisteme geçecek bilemiyoruz. Anlaşma gereği Starbucks'ın Amerika'daki şubelerinde çalışan 150 bin personelde Spotify Premium hesap kullanmaya başlayacaklar.

Anlaşmanın her iki markanın müşterileri açısından avantajlı tarafı ise, müzik listelerine erişim dışında Starbucks'tan ücretsiz kavhe kazanma fırsatları olacak.

Seyir Halindeki Uçağı Hackleyerek Kontrol Ettiler!

YORUMLAR