Kalaşnikof Silah Markası Artık Casus Dronelar da Üretecek

Kalaşnikof Silah Markası Artık Casus Dronelar da Üretecek

 

AK-47 ya da Kalaşnikof olarak da binen silahların üreticisi drone işine giriyor. Hemen hemen herkesin tanıdığı ünlü ve ölümcül silahın üreticisi Kalashnikov Group, ilk drone ürününü tanıttı.

Moskova'da tanıtımı yapılan Kalaşnikof drone, 4 saat kadar havada kalabilme özelliğiyle silah fuarının gözdesi oldu. Dünyanın en ölümcül silahı olan Kalaşnikof'un bu yeni silahı, gökyüzünde dolaşarak casusluk yapacak. İşin en ilginç tarafı, firma yeni tanıttığı drone için tamamen halka açık pazarlama stratejisi kullanacak. Dünyanın en büyük silah üreticilerinden biri olan Kalashnikov Group, dört saat havada kalan bu cihazın, tamamen elle fırlatılabileceğini de açıkladı.

Sıcak temastan ziyade daha çok casus drone sınıfına giren bu yeni Kalaşnikof, uçarken hiç ses çıkarmadığı için ait olduğu kategoriyi oldukça hak ediyor.

'Soğuk Savaş' yılları boyunca birçok çatışmada kullanılan Kalaşnikof otomatik tüfekler, özellikle "demir perde" adı verilen komünist ülkelerin de simgesi olmuşlardı. Ancak, 2013 yılında 94 yaşında ölen silahın mucidi Mihail Kalaşnikof,  ölmeden önce yaptığı bir açıklamada, "Ben bu silahı vatanımızın savunması için tasarladım. Onu çocuk askerlerin ve çetelerin elinde görmek acı verici" diye bir açıklama yaparak silah sanayini eleştirmiş, sanki ona bu icadı zorla yaptırmışlar gibi bir tavır takınmıştı.

Türk Savunma Sanayi İçin Barut Yerine Elektromanyetik Fırlatma Sistemi

DroneGunTüfeği Uçan Kaçan Her Drone’u Avlayabiliyor

Terörle Mücadelede Etkili, MilliTaktik İHA'ların Yeni Serisi Cephede

YORUMLAR