Kalp Atışlarıyla da Bankadan Para Çekmek Mümkün

Kalp Atışlarıyla da Bankadan Para Çekmek Mümkün

İngiliz Halifax bankası, her kişinin kalp atışlarının benzersiz bir ritmi olduğunun saptandığını ve bunun güvenlik için kullanılabileceğini söylüyor. Banka bu güvenlik önlemini kullanmak için müşterilerine kalp atışını ölçen bir bileklik dağıtmaya hazırlanıyor.Bileklik kullanıcının kimliğini doğrulamak için ev bilgisayarı ile bağlantı kurmaya ve çevrimiçi bankacılığa erişim izni vermek üzere tasarlanıyor. Banka, bir kişinin kalp atışını kopyalamanın zor olduğunu ve bu sistemin parmak izi kullanımından daha güvenli olabileceğini iddia ediyor.

Bileklik Kanadalı teknoloji firması Bionym tarafından geliştiriliyor. Nymi adı verilen bileklik mevcut olan temassız kart teknolojisi gibi çalışıyor. Nymi bileklik para ödeme, para çekme gibi işlemler için kasa ya da nakit makinesi ile iletişim kurabilecek. Kanadalı teknoloji firması 'kalp imzasıyla' kimlik ispatının, göz tarama veya yüz tanıma teknolojilerinden daha güvenli olduğunu ileri sürüyor..

Teknisyenler kalp ritminin ofislere erişim, arabaların kilidini açmak ve motoru çalıştırmak gibi başka alanlarda da kullanılabileceğini düşünüyorlar.

Nvidia GeForce GTX Titan X: Krala Selam Durun

Microsoft'tan Katlanabilir Klavye Geldi

Google'dan Android Cihazlara Yeni USB Teknolojisi

YORUMLAR