Kan Kırmızı Renkli Huawei Mate 20 Pro Satışa Çıkıyor

Çin menşeli Huawei şirketinin en güçlü modeli olan Mate 20 Pro'ya iki yeni renk varyasyonu ekleniyor. Fragrant Red (Koyu Kırmızı) ve Comet Blue (Yıldız Mavisi) olarak adlandırılan bu iki rengin Ocak ayı içerisinde satışa çıkacağı bilgisi paylaşıldı.

Geçtiğimiz haftadan bu yana Huawei'nin Mate 20 Pro'nun Kırmızı ve Mavi varyantlarını başlattığına dair bir söylenti ortaya çıkmıştı. Bugün Çinli üretici tarafından doğrulanan bu iki rengin bir hayli dikkat çektiğini söylemek mümkün. Ayrıca yeni renkleri 5 Şubat’ta yani Çin Yeni Yılında satışa sunulacağı düşünülen Huawei'nin daha erken bir tarih düşündüğü bildirildi.

İlk olarak şirketin Çin'deki çevrimiçi mağazası Vmall'da kullanıcılara sunulacağı öğrenilen Kırmızı ve Mavi renklerin, fiyat konusunda ise farkı olmayacağı dile getirildi. Telefonun güncel fiyatıyla yeni renkleri sunacak olan Huawei'nin aynı zamanda Cherry Pink (Kiraz Pembesi) modelini de satışa sunabileceği iddia ediliyor.

Kırmızı ve Mavi renkli Mate 20 Pro için 10 Ocak tarihini hedef gösteren Çinli üretici, birkaç hafta içerisinde bu renkleri global pazarlarda da satışa sunacak. Halihazırda ülkemizde 128GB'lık versiyonu için 7200 TL fiyat etiketi belirleyen Huawei'nin 256GB'lık modeli ise 8000 TL'ye kadar çıkan fiyatlarla satılıyor.