Karayip Korsanları Modern Korsanlar Tarafından Tehdit Ediliyor!

Karayip Korsanları Modern Korsanlar Tarafından Tehdit Ediliyor!

Sinemayı yakından takip eden biriyseniz mutlaka biliyorsunuzdur, Karayip Korsanları'nın son filmi 26 Mayıs tarihinde izleyiciyle buluşacak. Ancak Disney'in korsanlarla ilgili bu son filmi, modern korsanlar (hackerlar) tarafından çalınmış olabilir.

Hollywood Reporter'ın haberine göre, Karayip Korsanları 5 filmi hackerlar tarafından çalındı. Disney CEO'su Bob Iger ise ABC personeline bu iddianın doğru olabileceğini duyurdu. Bilgisayar korsanları Disney'den yüklü miktarda fidye istiyor ve talepleri yerine getirilmezse filmi 20 dakikalık bölümler halinde yayınlacakları tehdidinde bulunuyorlar. 

Disney bu sorunu çözmek için federal araştırmacılarla birlikte çalışmaya karar verdi. Gelen haberlere göre, bilgisayar korsanları talep ettikleri astronomik fidye miktarının Bitcoin ile ödenmesini istiyorlar. Disney CEO'su Bob Iger ise bu ödemeyi ısrarla reddetmeye devam ediyor. 

Anlaşılan modern korsanlar dersine iyi çalışmış. Hikayenin sonu nasıl bitecek hep birlikte göreceğiz. 

Karayip Korsanları 5 Hikayesi

Jack Sparrow, yelken açtığı sularda yaklaşan kötü rüzgarları hisseder. Korkunç Kaptan Salazar'ın yönetimindeki ölümcül hayalet korsanlar, denizdeki tüm korsanları öldürerek Şeytan Üçgeni’nden kaçmayı başarmıştır; hayatta kalan tek korsan kaptan ise Jack'tir. Jack, Salazar'ın gazabından ve intikamından kurtulmak için Poseidon Asası’nın peşine düşer. Bu efsanevi asayı bulmak içinse güzel ve zeki gökbilimci Carina Smyth ve Kraliyet Donanması'ndan dik başlı, genç bir denizci olan Henry ile zorlu bir anlaşma yapar. Küçük ve külüstür gemisi Dying Gull’un dümenindeki Jack Sparrow, hem kötü kaderini tersine çevirmenin hem de şimdiye dek karşına çıkan en dişli ve korkunç düşmandan kurtulmanın yollarını arayacaktır.

Korsan Windows Kullanıyorsanız WannaCry Kurbanı Olabilirsiniz

YORUMLAR