Kardeşlerini Tam 60 Yıl Sonra Facebook Sayesinde Buldu

Kardeşlerini Tam 60 Yıl Sonra Facebook Sayesinde Buldu

1956 yılında İngiltere’nin Birmingham şehrindeki bir sinema tuvaletine bırakılan küçük bebeğin ailesi bulunamamış, bebeğe onu bulan polis memurunun ismi verilmişti. 7 yaşına kadar yetimhanede yaşadıktan sonra evlat edinilen Robert Wetson, tam 60 sene sonra kızının açtığı Facebook hesabı sayesinde kardeşlerini buldu.

61 yaşında emekli bir İngilizce öğretmeni olan Wetson, 34 yaşındaki kızı Emma’nın açtığı Facebook sayfası üzerinden, DNA verilerini kullanarak kayıp aileleri bir araya getiren bir kişiyle tanıştı. Araştırmalar sonucu üvey kardeşlerinin İskoçya’da yaşadığını öğrenen Wetson, kardeşleriyle buluştuğu an için “Nefes kesiciydi.” yorumunda bulundu.

Seneler sonra babasının başka biriyle evlenmek için kardeşlerinin annesini terk ettiğini ve bir süre sonra geri döndüğünü öğrenen emekli öğretmen, annesinin ‘başka biri' olduğunu düşünüyor. Annesine kızgın olmadığını dile getiren Wetson, “Yıllar önce görsem kendisine ilk sorum ‘Neden?‘ olurdu. Şimdi ise ‘Nasılsın’ olur.” diyor.

Sosyal medyanın böyle faydalı yanlarının olduğunu görmek ve bilmek biz bağımlılar için güzel teselli oluyor. Ne diyelim, Facebook’tan ilk okul arkadaşını buldu diye övünen büyük annelerinize anlatacağınız harika söz kesici bir anınız oldu, rica ederim.

Baidu Arama Motoru Sayesinde 27 Yıldır Kayıp Olan Çocuk Ailesine Kavuştu

YORUMLAR