Karşınızda Drone'lara Özel Yarış Ligi: Drone Racing League

Karşınızda Drone'lara Özel Yarış Ligi: Drone Racing League

Günümüzde drone'ların oldukça popüler olduğu biliniyor. Ticari ve kişisel olarak pek çok alanda kullanılan drone'lar artık resmi bir spor kategorisine dahil olacaklar. 

Dünya'da pek çok alanda kullanılan drone'lar artık yeni bir spor dalına dahil olacak. Geçtiğimiz Haziran ayında ilk kez drone yarışı düzenleyen Drone Racing League, bu yarışların dünya çapında bir lig haline gelmesini sağlayacak. Ligde drone'lar ve onları yönetecek olan pilotlar yer alacak. Teknolojinin en üst düzeylerde kullanılacağı DRL'de pilotlar drone'ları sanal gerçeklik gözlüğüyle yönetecek.

Birbirinden farklı zorluğa sahip pistlerde yapılacak olan yarışlardan ilki Miami'de yer alan Sun Life Stadium'da gerçekleştirilecek. Ayrıca bu yıl içerisinde 6 farklı yarış düzenlenmesi bekleniyor. Her yarış 17 pilot ve 17 drone ile gerçekleştirilecek ayrıca her yarış farklı bir yerde yapılacak. Yarışlar sırasında kullanılacak olan drone'lar DRL mühendisleri tarafından geliştirilecek ve böylece pilotların sürüş becerilerinin ön plana çıkması sağlanacak. Yarışlar sırasında kullanılacak drone'ların 145km/h hızlara kadar çıkabilecekler. Kısaca heyecanlı bir yarış ligi bizi bekliyor olacak. Ligde heyecan katsayısı oldukça yüksek olacak gibi görünüyor.

DRL'nin tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

İzinsiz Drone Uçuranlar Hapis Cezası Alacak!

Dünya Rekoru Kıran Mucize Drone ile Çocuğunuzu Okula Getirip Götürebilirsiniz

YORUMLAR