Kartal Gözü Keskinliğinde Görüş İmkanı Veren Biyonik Lensler Geliyor

Kartal Gözü Keskinliğinde Görüş İmkanı Veren Biyonik Lensler Geliyor

Kanada’da yapılan bir araştırma sonunda amacına ulaştı. Artık herkes gözlüklerden kurtulacak ve biyonik lenslerle dünyayı 3 misli daha net ve temiz algılayabilecek.

Numaralı lenslerin ve gözlüklerin devri bitiyor. Kanada’da geliştirilen biyonik lensler göz rahatsızlığını algılayarak görme duyusunu buna göre düzenleyebiliyor ve gözlük ya da numaralı lens kullananların 3 misli daha net ve berrak görüntüye ulaşmalarını sağlıyor. 

Yukarıdaki videoda detayları anlatılan lensler şu özellikleri taşıyor. Ömrünüzün sonuna kadar gözünüzde taşıyabiliyorsunuz. Bir defa yerleştirildikten sonra tamamen göze uyum sağlıyor ve dış etkenlerden etkilenmiyor. Hipermetrop ya da miyop olmanız fark etmiyor. Biyonik lens görme bozukluğunuzu anlıyor ve ona göre dış dünyayı size göre odaklayabiliyor. Bu noktada gözlük ve numaralı lenslere göre 3 misli daha net ve temiz görüntü sağlıyor.

3 metreden zor okuduğunuz bir yazıyı bu lensler sayesinde 9 metre uzaklıktan rahatça okuyabiliyorsunuz. Kanada’da geliştirilen biyonik lensler 2017 senesinde piyasada olacak. Henüz Kanada Sağlık Bakanlığından onay bekliyor

Biyonik Kanguruyla Tanışmaya Hazır mısınız?

Wi-Fi Bağlantılı Sentetik - Biyonik Göz Mucizeler Yaratacak

Cyborg Organlarda Bir Devrim Gerçekleşti

YORUMLAR