Kaspersky FriendOrFoe ile Facebook'ta Güvenle Dolaşın

Kaspersky FriendOrFoe ile Facebook'ta Güvenle Dolaşın

Kaspersky uzun yıllardır en çok tercih edilen bilgisayar ve internet güvenliği markaları arasında yer alıyor ve şimdi de son zamanlarda sık sık karşımıza çıkmaya başlayan Facebook tehditlerine karşı koyabilmemiz için yeni bir web servisini hizmete sokmuş durumda. FriendOrFoe adı verilen bu yeni hizmet sayesinde Facebook'ta yer alan arkadaşlarınızın hangilerinin tehditler içeren paylaşımlarda bulunduklarını, spam yaptıklarını, gerçek paylaşım yaptıklarını ve diğer sosyal ağ istatistiklerini kolayca görebiliyorsunuz.

Şimdilik Beta sürecinde bulunan uygulamanın elbette bazı sorunları ortaya çıkabiliyor ancak erkenden göz atmak isteyen kullanıcılarımız http://fof.kaspersky.com/ adresini ziyaret ettikten sonra Facebook hesaplarıyla giriş yaparlarsa hizmeti kullanmaya başlayabilirler.

İlk girişte yarım saate kadar süren bilgi toplama sürecinin ardından arkadaşlarınızın sosyal demografik bilgilerinden güvenlik önerilerine kadar oldukça geniş seçenekler göreceksiniz. Eğer tehlike saçan bir Facebook uygulamasını ekleyecek olursanız bu konuda sizi uyaran servis, zararlı içeriklerden uzak kalmanız için gerekli tüm seçenekleri sunuyor.

Kişisel güvenliğinizi ve bilgilerinizi daha iyi koruyabilmek için deneyebileceğiniz Kaspersky FriendOrFoe'ya göz atmayı sakın unutmayın.

Cep telefonunuzu 30 saniyede şarj edin

YORUMLAR