Kaspersky Internet Security 2014 En Güvenilir Antivirüs Yazılımı Seçildi

2014 yılının ilk antivirüs yazılımı testlerinin sonuçları açıklandı

Kaspersky Internet Security 2014 En Güvenilir Antivirüs Yazılımı Seçildi

2014 yılı için gerçekleştirilen ilk antivirüs yazılımları testlerinin sonuçları paylaşılmaya başlandı. Konu bilgisayarımızın ve kişsiel bilgilerimizin güvenliği olunca hiçbirimiz risk almayı tercih etmeyiz. Özellikle bankacılık işlemleri yaptığınız bir bilgisayarda güvenlik en önemli önceliktir. Bize ihtiyaç duyduğumuz güvenliği sağlayacak bir antivirüs yazılımını seçmek ise eğer konu hakkında çok teknik bilgiye sahip değilsek oldukça zor olabilmektedir.

Fakat bu işi bizim için yapan ve uyguladığı testler ile antivirüs yazılımlarının sunduğu güvenliği derecelendiren firmalar bulunmakta. Bu firmalardan biri olan Dennis Technology Labs 2014 yılının Ocak ve Mart arasındaki zaman dilimine ait antivirüs test sonuçlarını açıkladı. Bu rapora göre Kaspersky Internet Security 2014 teste katılan antivirüs yazılımları arasında en yüksek güvenliği sunan güvenlik yazılımı. Kaspersky'i Norton Internet Security takip ediyor ve ESET Smart Security 3. sırada yer alıyor.

Raporda yer alan ücretsiz güvenlik yazılımları arasında en güvenlisi ise Avast!. Avast!'ı en yakın takipçisi olan AVG Antivirüs'ten ayıran nokta ise Avast!'ın tehditleri etkisiz hale getirmek yerine tamamen bloklaması. Raporda dikkat çeken nokta ise Microsoft'un güvenlik yazılımı Microsoft Security Essentials'ın en düşük güvenlik seviyesini sunan yazılım olması.

Sahte Facebook Uygulamaları Tehdit Saçıyor!

YORUMLAR