Kaspersky Internet Security 2014 ve Anti-Virus 2014 Çıktı

Kaspersky Internet Security 2014 ve Anti-Virus 2014 Çıktı

Ünlü antivirüs yazılım firması Kaspersky, Internet Security 2014 ve Anti-Virus 2014 yazılımlarını kullanıcıların hizmetine sundu. Bahsi geçen yazılımların her ikisi de Zeta Shield antivirüs teknolojisine sahip. Firmanın açıkladığı bilgilere göre bu teknoloji, kişisel bilgisayarınıza yapılan saldırıları bertaraf etme konusunda daha verimli çalışıyor. 

Konuya ilişkin yapılan bilgilendirmeler doğrultusunda Kaspersky'nin Automatic Exploit Prevention adı verilen ve indirilen programları kontrol edip, herhangi bir beklenmedik özellik taşıyıp taşımadıklarını takip eden  teknolojisini de geliştirdiği bildirildi. Bu teknoloji indirdiğiniz programı kontrol etmenin yanı sıra, bilgisayarınızda bulunan ve tehlikeye açık programlara da göz kulak oluyor. 

Internet Security 2014 ve Anti-Virus 2014'ün sahip oldukları bir diğer özellik ise Trusted Applications Mode (Güvenilir Uygulamalar Modu). Bu mod ile Kaspersky, bilgisayar için herhangi bir tehdit teşkil etmeyen uygulamaların listelendiği bir ortam hazırlıyor. Bu moda geçiş yapan kullanıcı sadece Kaspersky'nin sıkı güvenlik önlemlerinden ve filtrelerinden geçip, "güvenli" sıfatını hakeden uygulamaları kullanabilecek. 

Bilgisayar korumasına önem veren kullanıcılar için teoride aşılması zor bir güvenlik duvarı oluşturan bu yazılımlar kişisel bilgilerinizin korunmasına çok önemli bir rol üstleniyor. 

Firefox 23.0 Sürümü Yayınlandı

YORUMLAR