Kaspersky Labs Virüs Temizleme İşlemlerine Hile Karıştırmış

Kaspersky Labs Virüs Temizleme İşlemlerine Hile Karıştırmış

Reuters haber ajansının iddiasına göre, Kaspersky Labs 10 yıldır rakibi olan firmaları “zararlı olmayan” dosyaları virüs gibi göstererek manipüle etmiş. Kaspersky’nin manipüle ettiği dosyalar aslında zararsız PC dosyalarından ibaretmiş.

Kaspersky’nin manipüle ettiği virüs tarayıcı firmaları arasında Microsoft, AVG ve Avast gibi dev firmalar olduğu da haberde yer alıyor. Kaspersky Labs tersine mühendislik uygulamalarıyla PC’de zararsız olarak duran bazı program parçacıklarını virüs olarak tanımlamış ve bu bilgiyle diğer anti virüs şirketlerini manipüle ederek yanlış yönlendirmiş.

Kaspersky Labs Reuters haber ajansının bu iddiasını hemen resmi bir açıklamayla reddetse de sular biraz bulandı. Şimdi Avast, AVG gibi dev firmaların Kaspersky hakkında geniş bir bilirkişi raporu talep etmesi bekleniyor. Kaspersky Labs’ın PC’lerde 10 kadar zararsız dosyayı virüs olarak tanıtması ve rakiplerini yanlış yönlendiren raporlar yayınlaması iddiası eğer gerçekse Kaspersky yönetim kademesinde bazı üst düzey yöneticilerinin hapisle cezalandırılmasına yol açabilir.

Kaspersky'de Skandal İddia, Gizlice Malware mı Yapıyorlar?

Amerikan Ulusal Savunma Teşkilatı Tüm Disklere Spyware Yerleştirmiş

Kaspersky Labs Kendi Sistemlerine Yerleşmiş Son Derece Tehlikeli Bir Virüs Keşfetti 

YORUMLAR