Kaspersky'nin VPN Uygulaması Kafalarda Soru İşareti Bırakıyor!

Kaspersky'nin VPN Uygulaması Kafalarda Soru İşareti Bırakıyor!

Kaspersky'nin mobil cihazlar için geliştirdiği VPN uygulaması kafalarda soru işaretleri bırakmaya devam ediyor.

Yeni bir VPN uygulaması çıkaran güvenlik ve yazılım şirketi Kaspersky, Kaspersky Secure Connection: VPN Service adını verdiği bu uygulamayla normal şartlar altında, çalışan benzer VPN uygulamalarından çok da farklı değil.

Her benzer uygulamanın yaptığı gibi uygulama, internet trafiğimizi güvenli tutuyor ve kullanıcı gizliliğini ön plana alıyor. Ancak uygulamanın kullanıcılarından istediği yükleme izinleri, kullanıcılar tarafından kafa karıştırıcı olarak eleştiriliyor. Çünkü Kaspersky'nin yeni VPN uygulaması, konum, aramalar, adres defteri ve cihaz ve uygulama geçmişine dair tüm izinleri talep ediyor ve VPN mantığına ters düşen bu istekleriyle kullanıcılarda şüphe yaratıyor.

Uygulama hakkında Google Play'de yorum bırakan kullanıcıların çoğu bu durumun bir VPN yazılımı için olağan olmadığını sorguluyor. Kullanıcılar istenen izinlerin, uygulamanın doğasına aykırı olduğunu savunuyorlar.

Gizliği korumaya yönelik bir uygulamanın normal şartlar altında, gizliliği korumaya destek vermesi gerektiğini savunan kullanıcılar, talep edilen izinlerin çok fazla olduğunu ve gözden geçirilmesi gerektiğini dile getiriyorlar.

Rusya, VPN Yasağı Kervanına Katılıyor

VPN Kullanmanız için 10 Neden

Popüler Android VPN Uygulamalarına Dikkat!

YORUMLAR