Kate Upton'un Game of War Doping'i İşe Yaradı, Berbat Oyun Rekora Koşuyor

Kate Upton'un Game of War Doping'i İşe Yaradı, Berbat Oyun Rekora Koşuyor

Game of War: Fire Age mobil oyun tarihine oyun kalitesiyle geçmeyecek, bu kesin. Kate Upton'lu reklamlarının daha çok konuşulacağı bir gerçek.

Son derece klişe, hiçbir yaratıcılık içermeyen Game of War: Fire Age oyunu rekora koşuyor. Oynaması her ne kadar insana acı verse de, oyun kazandığı parayla gündeme oturdu. Ancak bunu yaptığı TV reklamlarına borçlu olduğunu kestirmek çok da güç değil. Çünkü 15-18 yaş arasındaysanız ve Kate Upton size TV ekranından göğüs çatalını gere gere gelip "Come Play With Me" derse, durmaz o oyunu indirirsiniz. 

Ancak her ne kadar Kate Upton figürleriyle dolu olan kullanıcı arayüzü "Free to Play" diye ver yansın etse de, oyunda bir ev inşa etmek için bile para harcamanız gerekiyor. Oyun gerçek zamanlı strateji tabanlı altyapısının son derece durağan, hareketsiz olmasının yanı sıra, sağda solda yanıp sönen "öde, hemen inşa et" uyarıyla dolu. Bir defa bu girdaba girerseniz çıkmak da mümkün değil. 

Game of War: Fire Age şu anda rakiplerine nazaran kötü bir oyun olarak değerlendirilse de, yaptığı ciro kayda değer derecede yüksek. Çünkü oyunda kazanmak için stratejiye değil kredi kartına ihtiyacınız var. Bu yapısından dolayı da oyun "zengin çocuğu oyunu" olarak adlandırılıyor. 

Nisan ayı rakamlarına göre Game of War: Fire Age, günde 38 bin 695 kere indirilmiş ve 2 milyon 137 bin aktif oyuncuya sahip. 1 milyon 72 bin 433 dolar da günlük gelir elde etmiş. Oyun, en çok ciro yapan oyunlar listesinde 2 numaraya kadar yükseldi. Free to Play oyunlar sıralamasında da 43'üncü sırada.

Biraz da Kate Upton'un oyuna verdiği "gaz" videolarını izleyelim. 

Assassin's Creed: Syndicate - İlk Tanıtım Videosu

Özlem Duyduğumuz Need For Speed Oyunu 

The Witcher 3: Wild Hunt Sinematik Çıkış Videosu Büyülüyor

YORUMLAR