Katlanabilir İlk Telefon Kasım Ayında Gelebilir!

katlanabilir telefon

Her ne kadar Samsung katlanabilir telefon konusunda çok uzun süredir geliştirmelerine devam etse de Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei’nin dünyanın ilk katlanabilir telefonu için kasım ayında sürpiz bir duyuru yapabileceği iddia edildi.

Son beş yıldır birçok teknoloji şirketi katlanabilir LCD ekranlar üretebilmek için birbirleriyle yarışıyorlardı. Samsung bugüne kadar konu hakkında onlarca farklı telif hakkı almasına karşın, Huawei’nin ön plana çıktığına dair haberler yapılmaya başlandı.

katlanabilir telefon huawei

Eylül 2017’de basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Samsung Mobil Başkanı DJ Koh, daha önce Samsung yetkililerinden hiç görmediğimiz bir açıklama yapmış ve Samsung’un 2018’in ilk aylarında katlanabilir telefonunu piyasaya sürebileceğini net olarak söylemişti. Buna rağmen Samsung tarafından beklenen haber bir türlü gelmemişti.

Güney Koreli medya siyesi ETNews’in Huawei çalışanlarına dayandırarak yaptığı haberdeyse Huawei’nin katlanabilir telefon çalışmalarında sona kadar geldiği ve Kasım 2018’de telefonu piyasaya çıkarabileceği bilgileri yer aldı. Huawei’nin bu konuda ilk olmak için özel bir çaba sarf ettiği ve katlanabilir ekranı olan ilk akılı telefonu piyasaya sürebilmek için önemli bir kaynak ayırdığı kaydedildi.

Eğilip bükülebilen ve aynı zamanda işlevsel olan bu ekranların, akıllı telefon dünyasını tamamen değiştirebileceği, özellikle televizyon ekranlarında devrim yapabileceği konuşulanlar arasına girmişti. Birçok kullanıcıyı şimdiden heyecanlandırmayı başaran yeni ekran teknolojisi, şirketler arasında kıyasaya bir mücadeleye de sahne olmuştu. 

YORUMLAR