Katlanabilir Telefon Prototipi Çalışır Halde Görüntülendi

Lenovo katlanabilir ekran 1

Teknoloji devleri Samsung ve Huawei, 2018’in sonuna kadar katlanabilir telefonlarını piyasaya süreceklerini açıklamışlardı. Fakat beklenmedik bir çıkış Lenovo’dan geldi. Çinli şirket, Tech World Conference 2018’de çalışır haldeki katlanabilir telefonunu tanıttı.

Akıllı telefon dünyasının bir sonraki adımının katlanabilir ekran olacağı, uzun süredir konuşulanlar arasında kendine yer buluyordu. Bu sebeple birçok telefon üreticisi, katlanabilir ekranlar hakkında ar-ge çalışmalarına başlamışlardı. Geliştirme aşamasına geçen şirketlerden Samsung, 2018’in sonunda katlanabilir telefonunu piyasaya çıkaracağının sözünü vermişti. Huawei ise yaptığı açıklamalarla katlanabilir ekranlı ilk telefonu süren şirketin kendileri olacağını dile getirmişti.

Sürpriz bir çıkış yapan şirket ise Lenovo oldu. Yaklaşık iki yıl önce hemen yukarıda görebileceğiniz videoyla katlanabilir ekranına dair ilk sunumu gerçekleştirmişti. Yapılan sunumda sadece katlanabilir ekranların nasıl kullanılabileceğini aktaran Lenovo, Tech World Conference 2018’de çalışan bir versiyonu görücüye çıkardı.

Fuar kapsamında açtığı standı ziyaret edenlere katlanabilir ekranlı telefonunu gösteren Lenovo, bu sefer telefonun çalışan bir versiyonunu tanıttı. Bir Twitter kullanıcısının paylaştığı videoyla ortaya çıkan telefon, ilk videosuyla hala geliştirmeye ihtiyaç duyduğunu gösterdi.