Kaynak Kodu Yayınlanan Android 7.0 Nougat’ın Güncellemeleri de Sızdırıldı

Kaynak Kodu Yayınlanan Android 7.0 Nougat’ın Güncellemeleri de Sızdırıldı

Google yeni Android sürümünü belli başlı cihazlara dağıttıktan hemen sonra güncelleme sürümleri için kolları sıvadı. Bu arada Android 7.0 Nougat’ın kaynak kodları da yayınlandı.

Nexus sahipleri Android 7.0 Nougat ile güzel günler geçirmeye başlamışken bir çoğumuz sırada bekliyoruz ama haberler güzel. Google Android 7.0 Nougat’ın tüm kaynak kodlarını yayınladı. Bu da uygulama geliştiricilerin kolları sıvayarak cihazları ve uygulamaları bu işletim sistemine göre adapte edebilecekler. Öte yandan birçok üreticinin de cihazları için hızla güncelleme verebiliyor olmaları da mümkün olacak.

Günün önemli bir diğer Android Nougat gelişmesi de İnternetin haber sızdırma uzmanı Evan Blass’dan duyuruldu. Blass çok yakında bir Android 7.1.1 Nougat sürümünün yolda olduğunu internete sızdırdı. Blass’a göre 2017 yılının ilk çeyreğinde de Android Nougat 7.1.2 gelecek. Blass’a göre Nougat 7.1.1 ve 7.1.2 arasındaki zaman çok uzun değil. Hatta 3-4 ay kadar olacak.

Bu arada daha birçok kişi Marshmallow bile görmemişken nougat’ın bu güncellemelerine sahip olmaları bir yıldan daha fazla sürebilir. Kısaca güncelleme bazında Android cephesinde kullanıcılar için değişen bir şey yok gibi. 

Android 7.0 Nougat Çıktı, Sahip Olmak İçin Kaydınızı Yaptırabilirsiniz

Android 7.0 Nougat Fabrika Sürümü İndirilip Kullanılmaya Hazır

Android 7.0 Nougat Hangi Cihaza Ne Zaman Gelecek?

YORUMLAR