Kaza Yapan Şoför Elon Musk'a Tesla 3'ün Tasarımını Değiştirtti!

Kaza Yapan Şoför Elon Musk'a Tesla 3'ün Tasarımını Değiştirtti!

Trafikte otonom araçlarla gün geçtikçe daha sık karşılaşıyoruz. Otonom araçların yani sürücüsüz araçların hızla popülerleşmesi bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Aslında otonom araçlar kurallara göre hareket eden birer bilgisayar. İnsanlar ise genellikle kurallara aykırı davranışları ile meşhurlar. Otonom araçların karıştığı kazalar da işte tam bu yüzden oluyor. İnsanlar ile bilgisayarların uyumsuzluğu sonucunda sürücüsüz araçlar trafik kazalarına karışıyorlar. Aslında çoğu otonom araç kazasının suçlusu insanlar olsa da otonom araç üreticileri suçu üstlerine alıyorlar. Geçtiğimiz günlerde Tesla Model 3 otonom aracının karıştığı bir kazada ise ilginç gelişmeler yaşandı.

Kazada Tesla Model 3'ün torpidosu kitlendi!

Reddit platformunda Model_3_Crash_Dummy kullanıcı adıyla yaşadığı kazayı anlatan bir Tesla Model 3 sürücüsü karşılaştığı sorunları açıkladı. Aracı ile trafikte bir kazaya karışan Model_3_Crash_Dummy kullanıcı isimli sürücü, kazadan sonra torpido gözünü açamadığından şikayetçi oldu. Torpido gözünü açamadığı için sigorta belgesine ulaşamayan sürücü bu yüzden mağdur oldu. Ayrıca Model_3_Crash_Dummy isimli kullanıcı kaza esnasında kolunu kontrol ekranına vurduğunu ve kolunun kanadığını iddia etti. Aracın kontrol ekranına kolunu çarptığı için ekranın bozulduğunu söyleyen sürücü bu konu hakkında Tesla Motors'a bilgilendirme yaptı.

Sürücüye Elon Musk'tan cevap geldi!

Reddit platformunda yaşadığı kazayı anlatan sürücü kısa bir süre sonra Tesla Motors'un sahibi Elon Musk tarafından bir cevap aldı. Elon Musk cevabında, kontrol ekranının kırılmaması için ekranın plastik yüzeyle kaplanabileceğini açıkladı. Açılmayan torpido gözü sorunu için ise kaza esnasında otomatik açılmasını sağlayacaklarını ve bu sorunları çözeceklerini söyledi. Elon Musk'ın bu ilgisinden dolayı mutlu olan sürücü Tesla serisine binmeye devam edecek gibi görünüyor.

YORUMLAR