Kazaya Karışıp Kaçan Sahibini 911'i Arayarak Tutuklattı

Kazaya Karışıp Kaçan Sahibini 911'i Arayarak Tutuklattı

Ford, BMW ve diğer araba üreticilerinin arabalarına son yıllarda koymaya başladığı güvenlik özelliklerinden bir tanesi olan "kaza anında polisi bilgilendirme" sayesinde ilginç bir olay gerçekleştir. Amerika'nın Florida eyaletinde gerçekleşen olayda söylentilere göre Ford model araba ile 2 defa kazaya karışıp kaçan kadın, arabasının 911'i araması sonucu yakalandı.

Yaşanan olayda adı geçen 57 yaşındaki Cathy Bernstein, tutuklandıktan sonra sorgusunda kesinlikle kaza yapmadığını ve yapsa bile asla olay yerinden kaçmayacağını dile getirirken, arabanın iki defa üst üste kaza durumu bildirmesi akıllarda soru işareti bıraktı.

Son derece ilginç olan bu durum, aslında arabaların kaza anında acil durum bilgisini yetkililere iletmesi için eklenen sistemin tersine çalışarak sahibini yakatlamasından ibaret. İki defa çarpma raporu veren Ford marka araç, çarpmalar esnasında 911'i arayarak araba modeli, zaman ve koordinatları veriyor. Ford araçlarda yer alan acil durum asistanı sayesinde bilgiler kolayca polis istasyonuna iletiliyor.

Araç sahibi 57 yaşındaki kadın tüm suçlamaları reddetse de önümüzdeki süreçte çıkacak olan deliller sonucu kadının kaza yapıp yapmadığı ve suçlu olup olmadığı ortaya çıkacaktır?

Kazadan kaçmak hiç kimseye nasip olmasın tabi ama, sizin arabanız sizi bu şekilde polislere yakalatsa ne yapardınız?

YORUMLAR