Kendi Evinizde Geçen Night Terrors Oyunu Size Dehşeti Yaşatacak

Kendi Evinizde Geçen Night Terrors Oyunu Size Dehşeti Yaşatacak

Bazı oyunları evde tek başına oynadığınızda korkuyor musunuz? Eğer durum böyleyse Night Terrors oynamaya karar verirseniz dehşete düşeceksiniz demektir. 

Night Terrors cep telefonlarınızla oynayabileceğiniz, artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanan bir korku-hayatta kalma oyunu. Henüz geliştirilme aşamasında ancak tanıtımı bile insanın kanını dondurmaya yetiyor. Akıllı telefonunuzun ekranından evinizin içinde dolaşarak oynayabildiğiniz oyun, size hiç yabancı olmayan evinizi harita olarak kullanıyor ve hangi köşeden ne gibi bir dehşetin fırlayıp üzerinize geleceğini kestiremiyorsunuz.

Night Terrors henüz tamamlanmış bir oyun değil, CrowdFunding yöntemiyle para topluyor. Bildiğimiz gibi CrowdFunding, planlanan bir proje için gereken maddi desteği, projeye ilgi duyan insanları ortak bir ağ üzerinden bir araya getirerek elde etmek üzerine kurulmuş bir sistem. Oyun evin içinde sizi telefonla keşfe çıkan bir yabancıymış gibi hissettiriyor, korkunç sesler, kalp atışlarınız, kapı gıcırtıları ve çocuk çığlıkları arasında nereden, ne çıkacağını bilmeden verilen görevleri yerine getirmeye çalışıyorsunuz. 

Bildiğiniz bir mekanın dehşetli bir korku oyununa dönüşmesi son derece ilginç bir fikir. Oyunun konusu imdat çığlıklarını duyduğunuz kız çocuğunu kurtarmaya çalışmaktan ibaret. 2016 yılında akıllı telefonlara gelecek olan oyun 70 bin dolara ihtiyaç duyuyor. 4 gün içinde Indiegogo’da 20 bin doları bulmuş bile.

İşte oyunun ürpertici tanıtım videosu. 

Mini'den Artırılmış Gerçeklik Gözlüğüyle Sürüş Keyfi

Sanal Gerçeklik: Arkasında Kimler Var, Ne Yapıyorlar?

Hololens Denendi, Sonuçlar Beklenenden Daha Etkili

YORUMLAR