Kendi Kendine Gidebilen Araba Sektöründeki Yarışa Samsung Da Katıldı

Kendi Kendine Gidebilen Araba Sektöründeki Yarışa Samsung Da Katıldı

Sahip olduğu yüzlerce farklı telefon ve tablet modeli ile akıllı telefon piyasasındaki pastanın büyük bir dilimini yemeyi başaran Samsung, işlerini genişletmek için sürücüsüz araba sektörüne de giriyor.

Samsung tarafından Çarşamba günü yapılan resmi bir açıklama ile birlikte Samsung'un kendi geliştirme takımını kurarak kendi kendine gidebilen araçlar üzerine yoğunlaşacağını öğrendik. Akıllı telefon ve tablet piyasasında son zamanlarda çok fazla firmanın öne çıkması ile birlikte elde ettiği gelirlen düşen Samsung, gelir ve kar arttırmak için yeni sektör arayışına girdikten sonra kendi kendine gidebilen arabaları bu konuda uygun buldu. Kişisel olarak Samsung'un bu konuda biraz acele karar aldığını düşünüyorum. Her ne kadar çok büyük ve güçlü bir firma olsa da, BMW, Volvo, Mercedes, Audi vb. gibi kendi alanında çok güçlü olan firmalarla rekabete girmek pek kolay olmayacak.

Samsung'un şu anki rakipleri olan Google ve Apple gibi şirketlerden Google 6 yıldır kendi kendine gidebilen araçlar geliştirerek testler yapmaya devam ediyor. Apple ise bu yılın başlarında arabaların içerisinde çalışan CarPlay adlı yazılımını çıkardı. Rakiplerinden epey geç işe girişecek olan Samsung'un başarılı olup olmayacağını gelecekte hep birlikte göreceğiz.

Sizce Samsung'un üreteceği kendi kendine giden arabalar BMW, Volvo, Mercedes, Audi vb. firmalardan daha çok satılır mı?

YORUMLAR