Kendi Oyunlarını Torrent'e Koydular

Kendi Oyunlarını Torrent'e Koydular

Son zamanlarda piyasaya sürülen ve en dikkat çekici korku oyunlarından bir tanesi olarak gösterilen Darkwood'un yapımcıları, oyunlarını kendi elleriyle The Pirate Bay üzerinden torrent olarak yayınladılar. 

Darkwood'u geliştiren Acid Wizard Studio, resmi internet siteleri üzerinden yayınladıkları bir yazıyla "oyunu satın almak isteyip, buna parası yetmeyenlerin, oyunu güvenli şekilde edinmesi için" böyle bir fikri ortaya attıklarını ve bu sebeple oyunlarını The Pirate Bay üzerinden yayınladıklarını söyledi. Steam key'i satan internet sitelerini de "sektörün kanseri" olarak gösteren Acid Wizard Studio, torrent'i kendi elleriyle yayınlamalarından ötürü oyuncuların bu sitelerle muhatap olmayacaklarından ötürü mutlu olduklarını da belirtti.

Uzun ve zahmetli bir geliştirme sürecinin ardından oyunlarını çıkardıkları dakikadan sonra bir e-posta yağmuruna tutulduklarını söyleyen geliştiriciler, ücretsiz Steam key'leri isteyen mu e-postalar sebebiyle gerçekten parası olmayıp, oyunu oynamak isteyenlere oyunu gönderemedik ya da çekiliş yaparak dağıtamadıklarından da yakındılar. 

Top-down ya da izometrik olarak adlandırılan ve yukarıdan bakarak oynadığınız bir korku oyunu olan Darkwood, içerisinde korkunç ve rahatsız edici onlarca şey bulundururken, halihazırda Steam, GOG ve Humble Store gibi mağazalarda 14.99 dolar fiyat etiketiyle satılıyor; ancak bunu almaya paranız yetmiyor ya da oyunu deneyip daha sonra satın almak istiyorsanız, The Pirate Bay üzerindeki torrent'ine bakabilirsiniz.

PayDay Geliştiricisinin Yeni Korku Oyunu GTFO Duyuruldu

Fallout 4'ü Bir Korku Oyununa Çeviren Ücretsiz Mod Çıkış Yaptı

YORUMLAR