'Kendime Ait Bir Uçağım Olsun' Diyorsanız, Bu Haberi Okuyun

'Kendime Ait Bir Uçağım Olsun' Diyorsanız, Bu Haberi Okuyun

Bazı isteklerimiz bize çok uzak görünebilirler, ama bu onlardan vazgeçmemiz anlamına gelmez. Çok da lüks olmayan, orta halliden biraz daha hallice bir otomobil fiyatına oldukça şık bir uçağınız olabilir.

Amatör pilotlar için geliştirilmiş minik ICON A5 işte tam da sizin hayal ettiğiniz gibi, tam manasıyla ayağınızı yerden kesebilecek bir araç. ICON A5 yeryüzündeki en amatör ve en kullanışlı amfibik hava araçlarından biri.

ICON A5, Klaus Tritschler adında yat, motosiklet ve uçaklar tasarlayan bir tasarımcının son ürünü.15 yılın BMW'nin tasarım grubunda çalışarak geçiren Tritschler, bunca yılın sonunda kendi tasarım atölyesini kurarak emsallerinden çok daha ucuza bireysel taşıtlar tasarlıyor. Çizimlere şöyle bir bakınca, yaratıcılığının arkasında biraz BMW çizgileri olduğunu söylemek çok da yanlış değil.

Lüks bir spor araba çizgilerine sahip olan ICON A5, son derece atik ve akrobatik yetenekleri ve suya inebilme özelliği ile her amatör ruhlu havacının hayallerini süsleyebilir nitelikte. Kolay yer değiştirmesi, portatif olması ve pistlere anında yerleşebilmesi için de katlanabilen kanatlara sahip.

ICON A5 sadece 685 kilogram ağırlığında ve 100 beygirlik Rotax 912 motoru ile saatte maksimum 175 kilometre hıza çıkabiliyor. 4.500 metreye rahatça çıkabilen bu uçak oldukça da ekonomik. Tek depo yakıtla 790 kilometre menzile ulaşabiliyor.

Para biriktirmeye başlayın bence. Ne de olsa ICON A5'in ABD satış fiyatı sadece 189 bin ABD doları!

NASA, Yeni Bir Süpersonik Uçak Geliştiriyor!

NASA'dan Sıra Dışı Uçak Tasarımı

Bir Uçak Kazasında Hayatta Kalabilir miydiniz? Bu Oyunda Cevabını Bulabilirsiniz

YORUMLAR