KFC Restoran Tepsilerine Klavye Yerleştirdi

KFC Restoran Tepsilerine Klavye Yerleştirdi

Kentucky Fried Chicken’da artık yağlı ellerinizle telefonunuza gelen mesajlara cevap vermeye çalışmanız gerekmeyecek. KFC tepsilerine bluetooth teknolojisiyle çalışan kağıt klavyeler yerleştiriyor. 

Aslında  tüm fast food restoranlarda olması gereken bu uygulamayı Almanya’da KFC başlattı. Yemeğinizi yerken telefonunuzla oynamayı kolaylaştırdı. Böylece KFC’nin menüsüyle haşır neşir olduğunuzda yağlanan ellerinizi telefonunuza bulaştırmak zorunda kalmayacaksınız.

KFC’nin bu uygulaması son derece kolay kullanılıyor. Tepsinin üzerinde bluetooth teknolojisiyle çalışan bir kağıt klavye kullanılıyor. Telefona bağlamak için bu peçeteyi bluetooth’u açarak telefona tanımlamak yetiyor. Kolayca açılan ve hemen aktif olan sistem, telefonla oynamanızı, gelen mesajlara elleriniz kirlense de cevap vermenizi sağlıyor.

Almanya’da bir haftaya kadar tüm KFC restoranlarda kullanılmaya başlanacak olan bu sistemin hızla Avrupaya yayılması bekleniyor. KFC restoran zincirleri Türkiye’de de oldukça fazla ve popüler fast food şubelerine sahip. Alınan duyumlara göre sistem yakında Türkiye’de de kullanılacak. 

Bu arada unutmadan söyeleyelim, bu klavyeleri alıp eve götürebiliyorsunuz. Videosunu izleyelim:

Facebook İçin Klavye Kısayolları

Microsoft'tan Katlanabilir Klavye Geldi

Android için En İyi Klavye Uygulaması Hangisi?

YORUMLAR