KFC Uzaya Hamburgerini Gönderdi

KFC Uzaya Hamburgerini Gönderdi

Dünyanın en büyük fast food zincirlerinden bir tanesi olan KFC, yaklaşık on beş gün önce yaptığı ilk denemenin başarısız olmasının ardından ikinci denemede uzay sınırlarına menüsünden bir ürünü göndermeyi başardı. 

World View isimli şirket, yüksek irtifa hava balonları kullanarak, kargosunu stratosfere kadar taşımayı amaçlayan bir şirket. Bunun için daha önce de denemeler yapan ve kargolarını uzaya götürdüğünü söyleyen World View'in en önemli kargosu, KFC'nin yeni ürünü Chicken Zinger'di. Bir süre önce yapılan ilk denemesi başarısız olan World View, yaptığı hazırlıkların ardından ikinci deneme için hazırdı. Dün yapılan ikinci deneme, sorunsuz şekilde gerçekleşti ve Zinger, "uzaya" gönderildi.

Soğuk Savaş döneminde Ay'a adım atmak için kıyasıya yarışan ABD ve Rusya'dan sonra uzaya yönelik en önemli girişim olarak SpaceX gösterilmişti. Uzaya gitme maliyetlerini düşürme paralosıyla yola çıkan SpaceX, yaptığı başarılı uçuşlarla görevini layıkıyla yerine getirmeyi başarmıştı. İnsanlığın uzaya yönelik çalışmalarına, bugün bir de baharatlı tavuk burger eklenmiş oldu. O burger'in uzaya çıkışını hemen aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. 

Ünlü Fastfood Lokantası Haftaya Uzaya Hamburger Gönderecek

NASA Uzaylılarla İletişim Kurmak Üzere!

Uzay Asansörü Prototipi Tanıtıldı

YORUMLAR