Kickass Torrents'in Ardından Torrentz de Kepenkleri İndirdi

Kickass Torrents'in Ardından Torrentz de Kepenkleri İndirdi

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda sizlerle KickAss Torrents sitesinin sahibinin özel bir operasyon ile yakalandığını ve sitenin sunucularına el konulduğunu duyurmuştuk. Günümüzde torrent paylaşımlarının en yaygın olarak yapıldığı sitelerden olan KickAss Torrents'in kapatılması torrent dünyasına büyük bir darbe indirmişti. Daha önceden de The Pirate Bay aynı kaderi paylaşmış, site birkaç defa sunucularını farklı ülkelere taşımasına rağmen yayın hayatına devam edememişti.

The Pirate Bay ve KickAss Torrents'in ardından da şimdi bir başka torrent devi torrentz.eu yayın hayatına son verdi. torrentz.eu aslında torrent içeriklere yer veren bir site değildi. Bunun yerine torrent arama amacına hizmet eden bir arama motoru olarak geliştirilmişti. Buna rağmen sitenin yayın hayatına son vermesi biraz ilginç bir durum.

Torrentz'in ana sayfasını ziyaret ettiğinizde karşınıza arama kutusu çıksa da bu arama kutusu artık çalışmıyor. Ayrıca kullanıcılarla "Torrentz sizi daima sevecek, hoşçakalın. " mesajı paylaşılıyor.

Torrentz sitesi 2003 yılında kurulmuştu ve kurulduğu günden itibaren 13 sene hizmet vermişti.

isoHunt, Kapatılan KickAss Torrents'in Kopya Sitesini Hizmete Açtı

YORUMLAR