Kickass Torrents'in Sahibi Özgürlüğüne Kavuştu

Kickass Torrents'in Sahibi Özgürlüğüne Kavuştu

Geçtiğimiz aylarda dünyanın en büyük torrent sitesi konumunda olan ve binlerce illegal paylaşımdan sorumlu tutulan Kickass Torrents sitesinin sahibi olan Artem Vaulin bir polis baskını sonucu evinde yakalanmış ve tutuklanmıştı.

Ukrayna vatandaşı olan Artem Vaulin, yakalandığı sırada Polonya'da ikamet ediyordu. Amerikan yetkilileri Kickass Torrents'in faaliyetlerinden sorumlu tuttukları Artem Vaulin'i Polonya güvenlik birimlerine şikayet etmiş, bunun üzerine Polonya polisi operasyon düzenleme kararı almıştı.

Telif halkarı ihilali ve kara para aklama gibi iddialarla suçlanan Artem Vaulin yaklaşık 10 aydır hapishanede ceza çekiyordu. Geçtiğimiz hafta ise Artem Vaulin kefalet karşılığında hapisten çıkarak özgürlüğüne kavuştu. Artem Vaulin'in ödeyeceği kefalet miktarı ise 108.000 $ olarak bildiriliyor.

Artem Vaulin, cezaevinden çıkarıldıktan sonra Polonya dışına çıkma yasağına uymak zorunda kalacak. Bunun yanısıra Artem Vaulin'in avukatları aracılığyıla davanın düşürülmesine çabalayacağı bilgisi de paylaşılıyor.

ExtraTorrent de Kapatıldı!

YORUMLAR