Kickass Torrents'in Sahibi Tutuklandı, Sunuculara El Konuldu

Kickass Torrents'in Sahibi Tutuklandı, Sunuculara El Konuldu

İnternetin belki de en büyük korsan içerik paylaşım platformlarından olan Kickass Torrents yolun sonuna gelmiş gibi görünüyor. Torrent (P2P) yoluyla dosya paylaşımının internet üzerindeki en yaygın olarak kullanılan servislerinden olan Kickass Torrents'in sahibi olan 30 yaşındaki Polonyalı Artem Vaulin geçtiğimiz günlerde yapılan polis baskını sonucu ele geçirilerek tutuklanmış. Bunun yanında Kickass Torrents'in sunucularına da el konularak sitenin faaliyet yürütmesi engellenmiş. Kickass Torrents sunucuları şu an hizmet veremediği için siteye erişim de sağlanamıyor.

Kickass Torrents daha önceden telif hakları ihlalleri nedeniyle çok kez dava edilmişti ve erişime engellenmişti. Artem Vaulin ise dünyanın farklı noktalarında sunucular kullanarak site alan adını zaman zaman değiştirmiş ve Kickass Torrents'i canlı tutmaya çalışmıştı. Fakat bu sefer site hizmet vermeye devam edecek gibi görünmüyor. Amerika'da yetkililer Artem Vaulin'in Amerika'ya teslim edilmesi için yakalandığı ülke olan Ukrayna ile iletişime geçmişler.

Kickass Torrents daha önceden dark web üzerinde sitesini hizmete de açmıştı. Bu sitenin halen hizmet verip vermediği ise bilinmiyor.

FBI Çalışanları Torrent ile Dizi İndirirken Yakalandı

YORUMLAR