Kickstarter'da Akıllı Telefonları Mikroskop Olarak Kullandırmayı Amaçlayan Yeni Bir Proje Ortaya Çıktı

Kickstarter'da Akıllı Telefonları Mikroskop Olarak Kullandırmayı Amaçlayan Yeni Bir Proje Ortaya Çıktı

Dünya üzerinde bağış sistemiyle birçok projenin hayata geçmesini sağlayan Kickstarter, önümüzdeki günlerde de ilginç bir projenin öncüsü olacak gibi görünüyor.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık akıllı telefonlar üzerinden istediğiniz şeyleri yapabilmenizde mümkün hale geldi. Bunu fırsat bilen Scrona isimli girişimci şirket en çok eğitim kurumlarında kullanılmasını planladığı yeni mikroskopunu tanıttı. µPeek ismini taşıyan ve henüz Kickstarter'da bağış toplama aşamasında olan mikroskop, akıllı telefonlarla entegre bir şekilde çalışabiliyor. Bu sayede başka hiçbir ek cihaza ihtiyaç duymadan nesneleri 320 kat daha yakından görebiliyorsunuz.

µPeek'in en önemli özelliği telefonların dışında başka hiçbir cihaza gereksinim duymaması. Yaklaşık 4 saat boyunca şarjını sürdürebilen bu akıllı mikroskop, Android ve iOS işletim sistemine sahip telefonlarla Bluetooth üzerinden bağlantı kurarak çalışıyor. Aşağıda sizin de gördüğünüz gibi bağış aşamasında çekilen geliştirici şirketin paylaştığı resimler oldukça ilgi çekici.

USB girişinden şarj olabilen µPeek, öğretmenler için vazgeçilmez bir aparat olacaktır. Çünkü büyük mikroskopların taşınması sıkıntı oluşturacağından µPeek diğerlerine oranla daha ön plana çıkıyor. Hem elektrik ihtiyacı duymadan çalışıyor hem de mikroskopla aynı işlevi görüyor. µPeek'in içerisinde bulunan camlarla gerçek mikroskoplarda bulunan lam'lar da aynı zaten.

µPeek'in tanıtım videosu:

Projenin Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Dünyanın İlk Akıllı Lambası ile Tanışın: FLUXO

Sanatsal Bir Klavye Deneyimi: The Keyboardio Model 01

YORUMLAR